Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evropská premiéra : Putin spolupráci s neonacisty formalizoval do písemné dohody

5. 03. 2017 20:14:02
Hofer svoji porážku ve 2.kole z 22.5.016 neuznal, a Ústavní soud skandálně ve prospěch ultrapravice výsledek voleb, ve kterých vyhrál Van der Bellen, zrušil.

Po opakovaném druhém kole prezidentských voleb v Rakousku ze 4.12.016, kdy Alexander Van der Bellen (72) již podruhé porazil Zemanem podporovaného ultrapravičáka Norberta Hofera (45), ještě není nic daného, rozhodnou parlamentní volby v roce 2018, rok, který bude pro Evropu a ČR kritický, viz 1918,1938,1948,1968.

V roce 2018 proběhnou „volby“ Putina s FSB ortodoxní církví a „ volby“ Zemana s proruskou družinou v čele s arcibiskupem Dukou ( protizemanovský kardinál Miroslav Vlk nemá nejlepší zdraví, ve Vatikánu probíhající občanská válka mu na zdraví nepřidá ), uvidíme, zda mu ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij ( v CR , kdy nahradil Sergeje Kyseljova ,od 2/016 ) zařídí výhru jako Trumpovi velvyslanec Sergej Kisljak.

Rakousko, poměříme-li jeho velikost, přijalo více migrantů než Německo, přesto Rakušané po Brexitu (23.6.016) a zvolení Trumpa (8.11.016) dokázali, že ještě není vše ztraceno, přitom Van der Belle nevedl žádnou nákladnou kampaň, a to ani billboardovou.

Svoji kandidaturu netradičně oznámil ve videu na internetu, nikoliv v klasických médiích, neměl za sebou žádné velké sponzory, vsadil na open campaigning, kdy vyzval své stoupence, aby sami v jeho prospěch podnikali iniciativy.

Brzy za sebou shromáždil rozsáhlé občanské hnutí, jehož příslušníci ohnivě debatovali na Facebooku, třebaže Rakušané nemají ve zvyku bavit se při obědě o politice.

Brexit přispěl k tomu, že pro Bellena hlasovali všichni ti, kteří nechtěli, aby je ultrapravičáci vyvedli z EU ( Hofer navíc prosazoval znovuzavedení trestu smrti), a které ultrapravice zesměšňovala nálepkou „ naivní globalisté, odstřižení od reality“.

Pro uhlazeného Bellena hlasovalo 62% žen, a to v reakci na putinovskou rétoriku rakouských ultrapravičáků, že emancipace a rovnoprávnost žen narušuje křestˇanské tradice zastávané ruskou ortodoxní církví a Putinem, jenž prezidentským dekretem legalizoval a požehnal domácímu násilí (jeho manželka Ludmila by mohla o domácím násilí vyprávět ) s tím, že „ v únosné míře domácí násilí přispívá k výchově žen a dětí k obrazu jejich muže a otce, který je jedinou hlavou rodiny „.

Bellen porušil další volební tabu, které bylo doposud jen výsadou ultrapravice – Heimat/vlast a vlastenectví učinil těžištěm své volební kampaně. Mluvil o vlasti, otevřené světu, o tolerantním národu, pevně zakotveném v silné Evropě – o pozitivním vlastenectví 21.stol.

Svědectví na Facebooku ze 24.11.016 89leté Vídeňačky Gertrudy, která přežila Holokaust, Rakušanům připomnělo, že Putinem a Zemanem podporovaná Strachova strana je neonacistickou stranou.

„ V sedmi letech jsem byla svědkem občanské války „, která skončila zavražděním kancléře Dollfusse v 7/34, jenž byl spojencem Mussoliniho, nikoliv Hitlera. Gertruda připomenula, že když Židé museli v roce 1938 zubními kartáčky čistit vídeňské chodníky, Rakušané, indoktrinováni nacistickou propagandou nenávisti, se zastavovali a posmívali se jim.

Video shlédlo přes 3 milióny lidí.

Již v letech 1870-1918 byly německé nacionální strany nejen silně antisemitské, ale byly zaměřené i proti monarchii a katolické církvi. Ve 20.letech za výmarské republiky své nacionalistické kádry rekrutovaly z elitářských skupin, zapovězených pro Židy.

Heinz-Christian Strache, bývalý oblíbenec Haidera, se kterým se rozešel ve zlém, se sudetoněmeckým otcem z oblasti Liberce, prohlašuje, že se ponaučil z koalice s konzervativci/lidovci ÖVP za Jörga Haidera /1950-2008 podivná autonehoda/, která vyvolala mezinárodní diplomatické protesty, a do koalice by šel jedině se sociální demokracií, se kterou mají ultrapravičáci stejné voliče – dělníky a nezaměstnané ( Haider požadoval minimální mzdu ve výši 1.000 eur/měs., a 1.000 eur měsíčně slíbil vyplácet německým matkám ).

Hofer Van der Bellenovi v TV řekl : „Pro vás hlasují elity, pro mne lid!“ .

Třebaže Haider zastával silné protiimigrační postoje ( na jednom jeho volebním plakátu byl nad žebrající muslimskou ženou nápis „ Vyčistěte Graz!“ ), do roku 05 byla FPÖ pro vstup TR do EU. V roce 05 Haider založil disidentskou BZÖ.

Haider, syn nacistických sympatizantů, jehož otec dobrovolně narukoval na východní frontu, kteří byli za nacistické sympatizanty prohlášeni i po válce, takže nemohli sehnat zaměstnání, v roce 95 prohlásil, že koncentráky/KL byly jen běžnými pracovními tábory, a že „ Waffen SS si zasluhují maximální uznání a úctu, bojovali v nich naši otcové „ ( nacistická minulost dohnala i Kurta Waldheima, ex gen. tajemníka OSN, viz kauza Waldheim).

Haider se stal multimilionářem po smrti svého strýce, pozemkového vlastníka, jenž pozemky nabyl „ koupí od italského Žida, jenž musel 1940 uprchnout z Rakouska „ ...

Týden po smrti Haidera, jenž se ve straně obklopoval mladými muži, za což byl kritizován, jeho určený nástupce novinář Stefan Petzner*1981 prohlásil, že „ si s Haiderem s vědomím jeho manželky byli velmi blízcí „, což rozčílilo vedení strany. Stracher se veřejně homosexuálům vysmál, a Petzner odstoupil ze všech stranických funkcí.

Rakousko po válce ve prospěch obětí nacismu odhlasovalo 7 restitučních zákonů, a vyplácelo obětem nacismu odškodné, ale až v roce 95 vytvořilo Fond, z něhož vyplatilo odškodné i deportované menšině homosexuálů a dětem, které musely být pro zatčení rodičů dány do sirotčinců. Z tohoto fondu bylo vyplaceno 607 mil. euro, čímž Vídeň považuje vyrovnání za dovršené.

Dnes Vídni zbývá ještě navrátit nacisty zcizená umělecká díla, 9.000 z nich sporného původu je na seznamu, který rakouská vláda zveřejnila na internetu.

Ale až v roce 09 se rakouská vláda přiměla ke zrušení stálé rakouské expozice v Osvětimi z roku 78, která představovala Rakousko jako hlavní obětˇnacismu.

Od té doby buduje novou expozici, která bude připomínat, že se Rakousko na nacistických zločinech spolupodílelo.

V roce 010 v rámci „ míru“ s židovskými organizacemi Vídeň zahájila program renovace a údržby židovských hřbitovů.

Školy 14leté školáky informují o holokaustu, kdy s nimi učitelé absolvují povinný školní výlet do KL Mauthausen, což samozřejmě není vakcína proti antisemitismu.

Drtivou většinu Rakušanů holokaust ani nacismus již nezajímá, čemuž se musela přizpůsobit i rakouská ultrapravice a zaujmout politicky korektnější postoj – např. v roce 06 BZÖ ( Haiderovo disidentské křídlo FPÖ ) podpořila projekt odškodnění totálně nasazených ve Třetí Říši, třebaže do té doby ultrapravice razila heslo, že je třeba přestat se sebeobviňováním.

Věčně se usmívající Hofer, jenž u sebe neustále nosí pistoli, jak přiznal, během volební kampaně s minulostí urputně pracoval, a požadoval, aby byl Hitlerův rodný dům v hornorakouském městě Braunau am Inn, 50 km od Salcburku, který nacisté prohlásili za národní památku, zbourán ( o jeho zbourání rozhodl rakouský parlament až v 12/016).

Politici se obávají, že Hofer a jeho šéf Strache tím chtějí opět navodit atmosféru viktimizace – že Rakousko bylo obětí nacismu, přičemž oslavovány budou jen oběti z řad konzervativců a rakouské katolické církve, které se proti Hitlerově anexi Rakouska z části postavili, a zcela přehlíženi budou rakouští odbojáři z řad Židů a komunistů.

Pokud rakouská ultrapravice vyhraje v roce 018 parlamentní volby, mohla by historii přepsat, tak jako ji brutálně přepisuje její přítel Putin, od kterého si nové opium lidu – církev“ vypůjčili : Hoferovo volební heslo bylo „ So wahr mir Gott helfe !“/ S boží pomocí.

To, že ještě v roce 011 Hofer vlastnoruční rukou napsal, že rakouský lid kulturně a jazykově patří k velké německé vlasti, dnes jeho voliči považují za detail.

Strache vedl silně protiimigrační kampaň, vyzýval k zapalování azylových domů, v nichž se skrývají „ migranti podvodníci „, a požadoval založení ministerstva pro deportace. Existuje video, jak Strache v maskáčích a se samopalem běhá po lesích ve společnosti neonacistů, ale od doby, co se Strache zaměřuje na muslimské imigranty, potlačuje antisemitské výpady svých spoluvěrců v očividné snaze sblížit se v postoji proti muslimům s Izraelem.

V roce 014 tak Stracher donutil k demisi Andrease Mölzer, jenž stál v čele kandidátky FPÖ pro volby do europarlamentu, a na volebních shromážděních si neodpustil antisemitskou propagandu.

Hofer, jeden z teoretiků FPÖ, je členem „intelektuální kulturní společnosti Marko-Germania z obce Pinkafeld, která je přístupná jen „ intelektuálům čisté germánské rasy/ biologický původ „, a která za německou vlast, bez ohledu na zavedené státní hranice, považuje území, na kterém žije „ koherentní „ německá menšina.

Členové spolku mají za výslovnou povinnost politicky se angažovat pro další rozkvět německé národnosti, a tudíž v zakládající listině spolku odmítají „ fikci rakouského národa, který nikdy historicky neexistoval „.

19.12.016, v den atentátu v BER a v den, kdy byl zastřelen ruský velvyslanec v TR, Putinova strana podepsala v MOW dohodu o spolupráci se Strachem a jeho Svobodnou stranou Rakouska, jenž od počátku jako veškerá západoevropská ultrapravice Kremlem sponzorovaná, vystupuje proti protiruským sankcím, ale Putinova úzká spolupráce s rakouskými ultrapravičáky se datuje již od Putinovy agrese vůči Gruzii v 8/08, kterou FPÖ, stejně jako Putinovo zcizení Krymu, podpořila .

Od Haiderovy autonehody v 10/08 je FPÖ zcela ve vleku Kremlu, delegace FPÖ navštívila i Putinova místokrále v Čečensku islámistického radikála Ramzana Kadyrova, jenž v muslimsky vlažné Čečně v zastoupení Putina zavedl šaríju.

Nejen Marina Le Pen, ale i Strachova FPÖ dostala od MOW úvěr.

To, že Putinova strana spolupráci s neonacisty formalizovala do dvoustránkové písemné dohody, je evropská premiéra.

Za Putinovu stranu Jednotné Rusko dohodu podepsal náměstek gen.tajemníka Putinovy strany Sergej Železnjak, Západem sankcionovaný ( Železnjak 26.12.016 hrozil černohorské vládě při své návštěvě Bělehradu , aby nevstupovala do NATO ) .

Do Kremlu přicestoval Heinz-Christian Strache, poslanec David Lasar, rusofilní místostarosta Vídně Johann Gudenus, a Harald Vilimsky, místopředseda skupiny Evropa národů a svobod, kterou v europarlamentu vytvořila Marina Le Pen.

Text dohody o 10 bodech zveřejnil novinář rakouského listu Kronen Zeitung.

Smlouva o spolupráci byla uzavřena na dobu 5 let, obě smluvní strany se např. zavazují nejen spolupracovat při výchově mladé generace k „ vlastenectví „ ( výcvikové tábory ) ,ale i poskytovat si informace, týkající se RF a Rakouska ...

Tato dohoda činí z FPÖ (a z Mariny Le Pen) Putinovu 5.kolonu v Evropě ( proruský je i Francois Fillon, bývalá Sarkozyho pravá ruka).

Všichni výše zmínění Putinovi poděkovali za „osvobození „ syrského Aleppa Putinovou Rudou armádou.

Zatímco v NL v anketách vede ultrapravičák Geert Wilders, v Belgii šéf nacionalistické vlámské strany N-VA hrozí, že se v obecních volbách 2018 spojí s ultranacionalistickým separatistickým hnutím Vlaams Belang/Vlámský zájem, který byla založen v roce 78 jako Vlaams Blok, a se kterým zatím žádná jiná politická strana pro jeho nenávist k Francii, k Židům a muslimům nespolupracovala.

V režii Kremlu dále působí Marina Le Pen/FN, Geert Wilders/PVV, DK lidová strana, neonacističtí Švédští demokraté + neonacistická Madˇarská národní fronta/MNA*1989, ve FS Praví Finové, v Německu AfD spřízněná s Václavem Klausem Seniorem ( jejíž představitelé chodí na porady s ruským velvyslancem ) a v UK strana UKIP, jejíž šéf se během referenda o Brexitu pravidelně objevoval v Putinově TV RT, ve které prohlašoval, jak moc Putina obdivuje.

V levicovém a ultralevicovém spektru Kreml řídí stranu Podemos ve Španělsku, Syrizu v GR, Die Linke v Německu ( představitelé Die Linke za peníze od Putina jezdí na okupovaný Krym), a využívá ke svým účelům stranu Sinn Féin v Irsku, která byla založena v roce 1905.

V UK Kreml režíruje i Jeremyho Corbyna, přítele Huga Chaveze.

Evropská ultrapravice unisono podpořila Putinovo zcizení Krymu, také Miloš Zeman a Zemanovci.

Další Kremlem iniciované a placené strany jsou především v Lotyšsku strany Harmonie + Lotyšský Ruský svaz, v Madˇarsku strana Fidesz, Bulharská socialistická strana, Srbská pokroková strana a černohorská Socialistická lidová strana.

Kremelské financování evropské ultrapravice vyplulo na povrch poté, co Marina Le Pen začala po ruské okupaci Krymu pravidelně jezdit do ruské Dumy s tím, že Putin okupuje Krym „ právem „ .

V 11/014 novináři zveřejnili půjčku v částce 9.4 mil. eur, kterou její strana dostala od sankcionovaného Kremlu v 9/014 přes českou banku První Rusko-Česká banka/PČRB, která byla v roce 96 založena českou vládou, v době půjčky byl jejím majitelem její bývalý šéf a Putinův obchodní partner Roman Jakubovič Popov, podezřelý z vytunelování ERB banky, dnes v likvidaci, která působila v Praze a Karlových Varech. V létě 016 PČRB přišla o licenci.

Marina Le Pen, které francouzské banky nepůjčily, ruskou půjčku přiznala v 12/014, a nebyla to její poslední ruská půjčka .

Marinu Le Penovou představil jednomu z Putinových hlavních rádců ze strany EU-US sankcionovanému Alexandru Babakovi, bývalému šéfovi FSB strany Rodina, poslanec europarlamentu Jean-Luc Schaffhauser.

Za Le Penovou se v Kremlu přimluvil i člen FN Aymeric Chauprade, jenž byl rovněž několikrát na Putinem okupovaném Krymu.

V Itálii v režii Kremlu působí Liga Severu *91 jako koalice několika regionálních stran ze severu a středu Itálie, a Hnutí 5 hvězdiček, založené v roce 09.

Šéf Ligy Severu Matteo Salvini dělá roztleskávače na sjezdech strany Mariny Le Pen.

Matteo Renzi v 12/016 drtivě prohrál své referendum o změně ústavy z roku 1948, která, aby zabránila autoritářským excesům, vybavila obě parlamentní komory stejnými pravomocemi, vláda musí o vyslovení důvěry požádat obě komory, tzv. dokonalý bikameralismus.

Renziho navrhovaná reforma by poskytla příliš pravomocí vládě v zemi, která 3x zvolila Berlusconiho, a málem i pětihvězdičkového komika Beppe Grillo.

Matteo Renzi s referendem spojil svůj politický osud, a učinil tak stejnou chybu jako David Cameron v referendu o Brexitu v 6/016, a CHDG v referendu o decentralizaci Francie z roku 69, které těsně prohrál a rezignoval.

Referendum tímto přeměnili v plebiscit / v hlasování o osobě ( referendum může být závazné i nezávazné/konzultativní, referendum může být i lokální vyhlášené z iniciativy občanů, plebiscit však mohou vyhlásit jen příslušné státní autority, a to i o vlastním učiněném autoritářském rozhodnutí, které by v referendu neprošlo, plebiscit se proto používá jen výjimečně, většinou v autoritářských režimech, plebiscit je jen metoda, jak legitimizovat jakoukoliv vládní politiku ).

Itálie se často uchyluje k technokratické vládě, např. v roce 011 po pádu Berlusconiho.

Топ-10 расследований «Антикомпромата» о Владимире Путине/Pribylovskij antikompromat o Putinovi https://openrussia.org/post/view/11998/

Historik, spisovatel, překladatel (do ruštiny přeložil Orwella) a od roku 93 šéf analytického centra Panorama, Vladimír Pribylovskij /1956 -2016, 59 let/ zemřel 13.1.016, do roka a do dne bez pár týdnů po Borisu Němcovovi jej mrtvého bytě našel jeho syn.

Oficiálně, jako mnozí další Putinovi kritici, zemřel na infarkt.

V době smrti pracoval pro projekt Kleptocracy Initiative, pro kterou shromaždˇoval dokumenty o kleptokracii Putinovy kliky, včetně dokumentů o založení stavebního družstva Ózero ( viz Zemanův přítel Vladimír Jakunin aj.).

Za bolševiků pracoval jako noční hlídač, protože byl přistižen při rozšiřování zakázané literatury.

V roce 07 policie prohledala jeho byt a zabavila mu PC a elektronické materiály, které souvisely s knihou The Corporation, Rusko v době KGB a Putina, která vyšla v NYC v roce 09. V 3/010 Pribylovskij podepsal online petici „Putin Must Go“/Putin musí jít.

S Jurijem Felštinským je spoluautorem knihy Operace Následník, jak se Putin dostal k moci, s podtitulkem Doba vrahů a mafie.

Pribylovskij v 11/06 po vraždě Politkovské založil o Putinovi a jeho klice “ antikompromat.org “, mj. tvrdí, že se podplukovník KGB v Dráždˇanech stýkal se šéfem Dráždˇanské banky. Tato stránka je v RF na seznamu zakázaných “ extrémistických “ materiálů ...

Pribylovskij není jediný, kdo dostal “ infarkt “ , viz The Independent ze 27.2.17 Unexpected deaths of six Russian diplomats in four months triggers conspiracy theories/ Náhlá smrt šesti ruských diplomatů : 8.11.016, v den zvolení Trumpa, zemřel v NYC ruský “diplomat” (jeho funkce na konzulátu byla nejasná ) Sergej Krivov (63).

Byl nalezen s rozbitou lebkou na podlaze ruského konzulátu - Kreml nejprve tvrdil, že spadl ze střechy, poté, že zemřel na infarkt.

19.12.016, v den útoků v BER, byl v Ankaře zastřelen ruský velvyslanec Andrej Karlov (62), a pár hodin před zastřelením Karlova byl ve svém MOW bytě zastřelen ruský diplomat Petr Polšikov, hlavní poradce ruského zamini pro Latinskou Ameriku ( V Brazilii 31.12.016 našli ohořelé tělo řeckého velvyslance. )

26.12.016 byl v kufru svého auta nalezen mrtvý gen. KGB/FSB Oleg Jerovinkin, jenž pracoval již pro Jelcina jako vedoucí oddělení pro kontrolu ochrany státních tajemství, poté řídil oddělení pro práci s utajenými listinami a ochranu státního tajemství Úřadu pro informační a dokumentační zajištění prezidenta RF. Od roku 08 řídil sekretariát místopředsedy vlády RF Igora Sečina, poté s ním v roce 012 odešel do Rosněftu.

Gen. FSB Jerovinkin dle listu The Independent pomáhal britskému agentu s kompromatem na Trumpa.

9.1.17 zemřel v Aténách ruský konzul, 27.1.17 zemřel ruský velvyslanec v Indii Alexandr Kadakin (67), předtím byl velvyslancem ve Švédsku.

20.2.17 Vitalij Čurkin (64) , stálý představitel RF při OSN, byl nalezen mrtvý ve své kanceláři v NYC - ani pitva pravý důvod smrti neodhalila ( viz útok proti nevlastnímu bratru severokorejského diktátora ).

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-diplomats-deaths-theories-putin-kremlin-a7602201.html

5.2.016 Od roku 017 budou v RF potravinové lístky / В России введут карточки на продукты питания http://by24.org/2016/02/05/foodstamps_will_come_to_russia_in_2017/

2.3.17 Rusové si hromadně stěžují na blokování karet a bankovních účtů /Россияне массово жалуются на блокировку банковских карт и счетов

http://www.finanz.ru/novosti/lichnyye-finansy/rossiyane-massovo-zhaluyutsya-na-blokirovku-bankovskikh-kart-i-schetov-1001797226

Putin dekretem ze 4.3.17 všem státním úředníkům a poslancům zakázal jezdit se léčit do států „agresívního „ paktu NATO, místo toho nařídil, že se budou jezdit léčit na Krym, a když již tam budou, tak se za své zdraví pomodlí u busty Mikuláše II.

4/016 в России 300 тысяч человек умерли, не дождавшись обезболивания / Putinovo Rusko a zdravotní péče / https://takiedela.ru/news/2016/04/04/painno/

3.3.016 Jak protiruské sankce a nízké ceny ropy ještě více ožebračili ruské občany/ Константин Боровой - о том, как супернизкие цены на нефть повлияли на жизнь россиян

http://nv.ua/publications/konstantin-borovoj-o-tom-kak-supernizkie-tseny-na-neft-povlijali-na-zhizn-rossijan-101123.html

Dnes 5.3.17 v MOW zadrželi aktivisty, kteří vyvěsili plakát s nadpisem Putin, to je válka a smrt / В Москве задержали активистов, повесивших баннер «Путин это война. Путин это смерть» у площади трех вокзалов

https://meduza.io/news/2017/03/05/v-moskve-zaderzhali-aktivistov-povesivshih-banner-putina-eto-voyna-putin-eto-smert-u-ploschadi-treh-vokzalov?utm_source=facebook.com&utm_medium=share_fb&utm_campaign=share

Na bohaté Rusy, zejména z ruské Dumy, kteří si kupovali ( za špinavé peníze ) miliardové nemovitosti v US, US ministerstvo financí pořídilo pastičku :

US ministerstvo financí vydalo zdánlivě rutinní dokument, v němž bylo oznámeno, že specializovaná finanční policie FinCEN začne s identifikací a sledováním anonymních kupců luxusních nemovitostí v NYC a v Miami ( několik desítek známých ruských rodin, včetně současných vládních úředníků a poslanců, vlastní v NYC a v Miami nejdražší nemovitosti ) , aby zpřísnila kontrolu nad zdroji financování kupovaných nemovitostí.

Až do této doby pojišťovny neměly povinnost zveřejňovat jména klientů z pojištěných nemovitostí. Nyní je budou poskytovat databázi FinCEN, a to bez soudního příkazu. Past na ruské žraloky spadla.

" В США захлопнули мышеловку для РУССКИХ ЭЛИТ.http://storm100.livejournal.com/1959553.html

9.2.016 Garry Kasparov : Je nutná debolševizace Ruska /Гарри Каспаров. Нужна десоветизация России http://rusmonitor.com/garri-kasparov-nuzhna-desovetizaciya-rossii.html

28.2.17 spisovatel a politik Valerij Korovin : Celá Evropa patří zákonitě Rusku, na mítinku byl i bývalý gubernátor saratovské oblasti Dmitrij Ajackov /Писатель Коровин в Саратове: Европа по праву принадлежит России http://www.4vsar.ru/news/86050.html

Autor: Andrea Kostlánová | neděle 5.3.2017 20:14 | karma článku: 14.71 | přečteno: 657x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Polská a finská otázka bolševicko-nacistické aliance

23.8.1939, týden před napadením Polska/PL Německem, byl podepsán sovětsko-něm. pakt o neútočení s tajným dodatkem stvrzujícím, že „ v případě územních změn budou zájmové sféry Německa a SU delimitovány řekami Narva, Visla a San „

14.8.2017 v 14:41 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 617 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Divná bitva o Midway a svými důstojníky nenáviděný maršál Rommel

1943 Kreml vyráběl tolik (vysoce hořlavých) tanků, že objemu SU výroby Berlín/ BER nechtěl uvěřit. Německá výroba tanků měla háček – BER nahrazoval tanky PzIV tanky Tiger a Panther ( vyráběn 42-45 v reakci na SU T-34/76 ),

28.7.2017 v 21:08 | Karma článku: 20.08 | Přečteno: 1470 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Jak si Stavka myslela, že Manstein prchá přes Dněpr na Západ ( jaro 1943)

Charkov padl do rukou bolševiků 16.2.43, a Hitler toho měl již dost. Rozhodl se, že navštíví Mansteina na frontě, aby osobně vyhodnotil jeho velitelské schopnosti ( ještě žádného velitele, který utrpěl takové sériové porážky,

23.7.2017 v 20:37 | Karma článku: 20.04 | Přečteno: 1288 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Váleční zločinci v Hlavní vojenské radě Rudé armády

Stan hlavní vojenské rady/STAVKA, která svojí bezohlednou taktikou vedení války měla na svědomí milióny zbytečně padlých SU vojáků, byl ustaven tajným Stalinovým dekretem ze dne 23.6.41.

21.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 1340 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Bruselu už došla s teroristy trpělivost - je čas činů, zavelel

Na mimořádném summitu Velké Dvojky k událostem ve Španělsku se klíčové osobnosti EU, kancléřka Merkelová a předseda Rady lidových komisařů Juncker, zplnomocnily k vydání společného stanoviska členských zemí k teroristickému aktu.

19.8.2017 v 12:24 | Karma článku: 30.88 | Přečteno: 1027 | Diskuse

Marek Raida

Lídr Starostů Farský přebírá odpovědnost s kulometem

Starostové nasadili těžký kalibr, který ale vzápětí stáhli. Na facebookovém profilu Starostů a nezávislých se na krátký okamžik objevila tato fotografie.

19.8.2017 v 10:37 | Karma článku: 22.13 | Přečteno: 743 | Diskuse

Beata Krusic

Zvrhlý, prokletý, dekadentní ?

Čas od času padne člověku během procházky, nebo obyčejného přechodu přes cestu pohled na tělo nějakého mrtvého zvířete. Pohled na takové tělo není nijak vábný, ale téměř pokaždé si při takové podívané vzpomenu na jednoho člověka.

18.8.2017 v 23:01 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 509 | Diskuse

Jan Dvořák

Utáhne křehká Miroslava Němcová těžké váhy Babiše a Faltýnka?

Poslancům mandátového a imunitního výboru, jemuž předsedá obávaná Mirka Němcová, nestačí osmistránkové zdůvodnění policie k žádosti o vydání „čapařů“ Babiše a Faltýnka, a požadují od policie kompletní vyšetřovací spis.

18.8.2017 v 21:27 | Karma článku: 24.67 | Přečteno: 969 | Diskuse

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 20.33 | Přečteno: 682 | Diskuse
Počet článků 931 Celková karma 19.28 Průměrná čtenost 1346

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.