Putinovy ambice vládnout nejen Evropě

3. 03. 2015 17:01:02
Východní Středomoří je hranicí strategického významu ( nepředvídatelný budoucí vývoj v doposud laickém nelaickém Turecku/TR, podivná skupina teroristů říkající si Islámský stát, která ovládla ropné pole v Mosulu, občanská válka v Sýrii, ve které syrští křestˇané stojí na straně alávita Bašíra Asada, Hezbolláh, aktivizovaný Teheránem v boji proti sunnitům ).

US nemají ve východním Středomoří žádnou infrastrukturu, Kreml cítí velkou příležitost - proto se zmocnil strategického Krymu, který přebuduje v mocnou vojenskou námořní a leteckou základnu, což bylo cílem jeho obsazení, nikoliv ohledy na chudé ruské etnikum, které brzy z Krymu vystěhuje společně s Krymskými Tatary.

Kreml dopomohl ultralevicové vládě v Řecku/GR k moci, a současně pochlebuje Turecku/TR, které se však nikdy nesmíří s tím, aby Kypr zůstal pod řeckou nadvládou, a Rusko ovládalo Černé moře.

Apolitický Obama pro Kreml dokonal zkázonosné dílo – Čína za Obamy úspěšně zaplnila politické vakuum v Asii, Írán zaplnil politické vakuum na BV a v Afghánistánu, Kreml východní Středomoří ( mj. údajně mu bude předána letecká základna v kyperském Paphos, 40 km od letecké základny RAF v Akrotiri - stejně jako kyperská vláda sémanticky popírá dohodu o ruských základnách, doposud i Bahrajn popírá, že jeho přístav je US námořní základnou, a stejně tak Čína popírá, že její přístav v pákistánském Gwadaru je čínskou námořní základnou ).

Kypr je dlouhodobě největší pračkou špinavých peněz Kremlu, a řecká Kyperská republika v roce 013 čelila jedné z nejhorších finančních krizí, proto v 3/013 přiletěl kyperský ministr financí Sarris do Kremlu, aby Putinovi nabídl jím požadované vojenské základny výměnou za finanční pomoc, ale Putinovi nabídka základen na běžné smluvní bázi nestačila - dle TR tisku Kreml požadoval stejné výhody pronájmu, jakou mají Britové na Akrotiri, a proto původní nabídku kyperské vlády odmítl ...

Zatímco Západ naivně hledá řešení „ přijatelné pro obě strany“ , Putin ohledy na jemnocit Západu nebere, a vždy usiluje jen o jedno řešení, v němž jediná RF vyhraje, zatímco ostatní musí všichni prohrát.

Turecko/TR s ruskou základnou na Kypru, kolem kterého byla nalezena bohatá ložiska ropy a plynu, nemůže nikdy souhlasit – není proto divu, že v polovině února 015 ministr obrany Řecka oznámil, že se budou konat společné námořní vojenské manévry Řecka, Kypru, a zcela nepřekvapivě proruského Izraele ( proto oblíbenost Zemana v izraelských kruzích ) a Egypta, jehož generalita se s Erdoganem naprosto nesnáší, a ve kterém byl Putin nedávno na návštěvě ...

Stručně řečeno, Řecko a Kyperská republika počítá s Putinovou pomocí při opětovném ovládnutí celého Kypru ( 38% jeho území ovládá TR okupační armáda ) ...

Putinův protěženec Tsipras poté, co se dostal do konfliktu s německým ministrem financí, urazil premiéry Španělska a Portugalska, takže španělský premiér poznamenal, že Španělsko nemůže za to, že radikálně levicová strana Syriza slíbila svému voličstvu něco, co nemůže nikdy splnit, a proto se alespoň snaží rozeštvat členy EU mezi sebou.

Střet civilizací v Evropě se proto nemusí odehrávat jen na linii Evropa – imigranti/islám, ale i západní Evropa versus linie křestˇansko-ortodoxní (RF,GR, Srbsko) ...

Putin počítá se zvolením Mariny Le Pen prezidentkou Francie, a v Itálii sponzoruje separatistickou , xenofobní a rasistickou Ligu Severu, do jejíhož čela se 8.2.015 dostal zcela proruský Matteo Salvini, jenž nazval Romy parazity, a vyzval je k odchodu z Itálie.

V Římě proruského Salvini podporuje neofašistická skupina CasaPound a sympatizanti řeské neonacistické skupiny Zlatého úsvitu/Chrisi Avgi, registrované v roce 93.

Během svého sjezdu měla Liga Severu na tribuně plakát Mussoliniho se zdviženou pravicí a nápisem „ Čekal jsem tě, Salvini „ ( Salvini se cítí natolik silný, že odmítl jednat o společné volební koalici s Berlusconiho stranou Forza Italia, protože Berlusconiho považuje za „ mrtvého „ politika) ...

Popularita obou, bývalého šéfa Ligy Severu Matteo Renzi, a dnešního Matteo Salvini, v Itálii roste, stejně jako popularita Mariny ve Francii, Putinovi se v podpoře západní ultrapravice s jejími populistickými výkřiky proti EU a NATO daří.

Ultrapravicová Liga Severu a Národní fronta jsou ve spojení s ultralevicovou stranou Syriza a stejně orientovanou a sponzorovanou španělskou stranou Podemos/“Můžeme“, založenou teprve v 1/014 přítelem Tsiprase Pablem Iglesias Turriion, která má také našlápnuto k volebnímu vítězství - Putin bude vládcem Evropy, v Německu má jistě také několik stran (zde levicových) přichystaných pro vítězství v parlamentních volbách.

Bizarní vývoj v TR

Zajímavé je sbližování muslima Erdogana s ateistickým Abdullahem Öcalanem ze stále ilegální Kurdské strany pracujících/PKK, kterou založil s podporou Kremlu v roce 78 jako marxisticko-leninskou stranu , se kterou v roce 1984 vyhlásil Turecku ozbrojený boj bez rozlišování vojenských a civilních cílů za vznik marxistického Kurdského státu ( ve východním TR, ve východní Sýrii, v severním Iráku a v západním Íránu ).

Po vojenském převratu v TR v roce 80 musel Öcalan s vedením své strany prchnout do Sýrie, kdy jej Háfiz Asad s nechutí přijal na žádost Kremlu, a jeho přítomnost na syrském území popíral.

Po pádu SU režimu, který PKK v její teroristické činnosti sponzoroval, a v době, kdy Háfiz Asad , stejně jako Jelcin, spolupracoval se Západem, Öcalan musel Sýrii opustit, ale ani RF mu, jako teroristovi hledanému na všech seznamech US + EU, neposkytla azyl, takže se potuloval po GR a Itálii, které jej Ankaře nevydaly.

V 2/99 byl Öcalan záhadně příslušníky CIA zadržen v Keňi, když jej GR konzul převážel na mezinárodní letiště v Nairobi ( kolovaly informace, že jej GR komandu CIA vydalo).

Byl vydán Ankaře, která jej odsoudila k trestu smrti, v roce 02 mu byl trest změněn na trest doživotí, načež Öcalan odhodil ideologii marxismu-leninismu, a přešel k propagaci demokratické Kurdské konfederace.

V roce 05 se na jeho stranu postavil Evropský soud pro lidská práva s tím, že nečelil spravedlivému procesu, od roku 06 Öcalan otevřeně kolaboroval s TR vládou, a požadoval vojenský soud pro pachatele válečných zločinů z řad KPP ( tudíž především pro sebe, když rozkazy k zabíjení civilistů vydával ), a mírové vyřešení kurdské otázky v dialogu s Ankarou ( se kterou byl v dialogu především kvůli svému propuštění ) ...

V 3/013 Öcalan vyhlásil ze své cely příměří mezi KPP a Ankarou, od té doby TR vláda s Öcalanem intenzívně jedná, zejména v 10/014, když IS ze 40% obsadila město syrských Kurdů Kobane, o které v bojích s Kurdy přišla v 1/015.

Jen za 2/015 Erdogan údajně navštívil Öcalana v jeho cele na ostrově Imrali v Marmarském moři 5x .

28.2.015 poté Kurdové s TR vládou v empírovém paláci posledních TR sultánů Dolmabahce, ležícím v Istanbulu na evropském břehu Bosporu, podepsali historickou deklaraci „ o společné vlasti „ poté, co byla přečtena výzva Öcalana, aby PKK po 30leté válce složila zbraně ...

Prostředníka mezi Ankarou, Öcalanem a vojenským velením KPP, sídlícím ve své baště v Kandilském pohoří v severním Iráku, sehrála kurdská levicová Lidově demokratická strana HDP ( s 26 poslanci v parlamentu).

10 bodů, které Öcalan na Ankaře požaduje, jsou velmi vágní, ale slovo autonomie se kupodivu mezi nimi nevyskytuje – nová ústava má jen zaručit demokratická práva Kurdů ( 15 mil.) na rovnoprávném základě s Turky, coby „národu, který TR stát spoluzaložil „ ( vyznáním jsou obě etnika sunnitská , ale je těžko uvěřitelné, že by se Kurdové smířili s extrémně centralizovaným TR státem, o který Erdogan usiluje ) ...

Z tohoto důvodu budou nadcházející parlamentní volby v TR zásadní jak pro Kurdy, tak pro konzervativní islámistickou stranu Erdogana, jenž se snaží , aby jeho strana Spravedlnosti a rozvoje /AKP získala v parlamentu kvalifikovanou většinu pro změnu TR ústavy již od roku 02, kdy se dostal k moci.

Erdogan chce z TR učinit silnou prezidentskou republiku na úkor armády, která věrně střeží ústavní zásadu laicismu již od jejího vyhlášení Atatürkem.

Východní Středomoří se tak otřásá v základech, protože nikdo by si ani nepomyslel, že do parlamentních voleb za získání kvalifikované většiny pro změnu TR ústavy potáhnou do volebního boje společně Erdoganovi konzervativní islámisté s kurdskou ateistickou teroristickou KPP a s kurdskou levicovou HDP ...

Putin bourá základy nejen Evropy, ale snaží se vetřít i pod kožich Velkého Čínského Bratra, a to mj. prostřednictvím Mongolů (Mongolové převážně šamani či buddhisté z čínské autonomní oblasti Vnitřního Mongolska nejsou s Pekingem spokojeni, 1206 Čingischán sjednotil mongolské kmeny, které nepřetržitě bojovaly s Číňany/Chany, kteří proti Mongolům vybudovaly Velkou čínskou zedˇ, která určila jižní hranici „Vnitřního“ Mongolska, které se stalo součástí Číny 1635 do zrušení čínského císařství 1912, kdy Mongolsko vyhlásilo na Číně samostatnost, ale tu si dokázalo s podporou ruských bolševiků udržet jen Vnější Mongolsko, nicméně převažujícím etnikem ve Vnitřním Mongolsku jsou dnes Chanové = většinové etnikum v Číně ) , muslimských Ujgurů a Severní Koreje ( jejíž jaderné „ pokusné „ výbuchy Čínu znervózňují ) .

Na postupimské konferenci v 7/45 bylo mezi Anglosasy a Stalinem dohodnuto jen dočasné rozdělení Korejského poloostrova, zbaveného japonské okupace, ani US ani SU se však své strategické kořisti nechtěly vzdát, proto v roce 48 bylo rozdělení zvěčněno vznikem dvou korejských států, ani to však Stalinovi nestačilo, proto v 6/1950 vydal rozkaz k obsazení Jižní Koreje.

V následné korejské válce 50-53, charakterizované kobercovými nálety se zápalnými pumami na velká města, ve které proti Severní Koreji s jejími SU vojenskými poradci bojovaly „ jednotky OSN „ pod US velením, poskytla Severní Koreji největší pomoc Čína, zatímco Kreml nechal Severní Koreu v podstatě na holičkách.

Sevekorejští straničtí funkcionáři korejskou válku nečekaně obratně využili ke svému prospěchu, a vystrnadili ze stranického vedení jak proruské, tak pročínské soudruhy v duchu hesla „ sám sobě“, a svoji „ autonomii“ ještě přitvrdili v dalších letech sovětsko-čínského soupeření .

Dnes se chce Severní Korea vymanit ze své totální ekonomické závislosti na Číně, o to více, že nový čínský prezident Si Tˇin-pching, jenž nastoupil v 3/013, dává veřejně najevo svoji nevraživost vůči severokorejskému režimu ...

Proto severokorejský režim v 7/013 na slavnostech k 60.výročí ukončení korejské války zahájil operaci sblížení s Putinovým Kremlem, jenž je rovněž v mezinárodní izolaci.

Severokorejský Kim Čong-un, který se bojí vystrčit ze Severní Koreje nos, se poprvé od doby, co převzal po otci diktaturu v 12/011, jenž údajně dostal infarkt ve vlaku, odvážil na svoji první zahraniční cestu - nikoliv do Pekingu ke svému kurátoru, nýbrž do Kremlu k Putinovi, jenž jej osobně pozval na oslavy SU vítězství nad fašismem na 9.5.015.

Po zhroucení SU v 12/91 RF požadovala na svých bývalých bratrských satelitech, aby jí za dodávky energie a obilí platily v souladu s tržními cenami, na což severokorejský režim neměl, protože místo na obilí vydával peníze na armádu, takže severokorejští občané v 90.letech masově hynuli v hladomorech, zejména na vesnicích, ale stranické vedení hlady netrpělo, což bylo nejdůležitější.

S nástupem Putina v souladu s jeho geostrategickými cíly se věci změnily, a Putin již v 2/00 podepsal se severokorejským režimem novou smlouvu o přátelství , a v 7/00 Putin odjel do Pchjongjangu (2.5 mil. obyvatel) .

Kim Čong-il Putinovi návštěvu oplatil v roce 02, a v 8/ 011 se dokonce ve východosibiřském městě Ulan-Ude setkal s Medvěděvem, v té době bojujícím s Putinem o vliv, co řešili není známé, oficiálně odstartovali dva společné projekty, ale brzy poté severokorejský vůdce zemřel na infarkt ( viz můj článek Putinovo dlouhodobé úsilí o ovládnutí Severní Koreje ) .

Transkorejský plynovod a transkorejská železnice vyžadují nejen gigantické investice, ale pro jihokorejskou vládu s sebou přinášejí především celou řadu bezpečnostních otázek, proto tyto projekty byly ze strany Soulu odloženy, avšak nikoliv zamítnuty, jak naznačila účast vedení jihokorejské státní železnice Korail na mezinárodní konferenci o dopravě mezi Asií a Evropou, která se v 4/014 konala v Pchjongjangu.

Korail, jihokorejská metalurgická firma Posco, a filiálka firmy Hyundai pro námořní dopravu dokonce získaly od Kremlu polovinu akcií, které Kreml vlastní ve smíšeném rusko-severokorejském podniku, který spravuje železnici mezi pohraničním městem Chasan a severokorejským přístavem Rason.

Pračkou špinavých peněz severokorejského režimu je Banco Delta Asia z Makao ( viz skandál z roku 07, ve kterém byl Kreml prostředníkem mezi Pchjongjangem a US ) .

Obavy světa z Putina : Sir John Sawers, ex-MI6 chief, warns of Russia 'danger'

http://www.bbc.com/news/uk-31669195 +

https://www.youtube.com/watch?v=MEQXF_ycMHQ

Autor: Andrea Kostlánová | úterý 3.3.2015 17:01 | karma článku: 17.29 | přečteno: 791x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Prodej dětí – poptávka stimuluje nabídku

Jean-Jacques Rousseau hlásal lásku k bližnímu, ale své děti dal do sirotčince, ani Albert Einstein láskou k vlastním dětem neoslnil. Jak vypadaly sirotčince dříve, ukazuje Charles Dickens a Maupassant, u nás vyšla knížka o

10.2.2024 v 15:09 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 478 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Ochrana žen a dětí je katastrofická, zatímco z LGBT se stává privilegovaná kasta

Lidská práva nedodržuje mj. drtivá většina afrických států. Téměř všechny podepsaly Mezinárodní úmluvu o potlačení a trestání zločinu apartheidu z roku 1973, která byla přijata z iniciativy Kremlu,

9.2.2024 v 11:42 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 478 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Rudolf Hess i Wallenberg věděli to, co se neměla dozvědět veřejnost

Stejně jako Wallenberg i Hess věděl to, co se veřejnost nikdy neměla dozvědět.- že nacisté spolupracovali se sionisty, kteří od nich Židy vykupovali, a rovněž i s bolševiky, kteří ukrajinské a běloruské Židy nacistům vydávali.

8.12.2023 v 19:36 | Karma článku: 16.28 | Přečteno: 716 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Švédská vláda půjčila Kremlu milióny v době, kdy byl švédský diplomat v sovětském vězení

Švédský vyslanec v Moskvě v 12/1946 – „ Bylo by skvělé, kdybychom dostali odpovědˇ, že je Wallenberg mrtvý „, aneb socialistická vláda v 10/1946 půjčila Kremlu 300 mil. dolarů v době, kdy byl švédský diplomat v sovětském vězení.

18.11.2023 v 18:15 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 264 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Žamboch

Putinovo dnešní vojenské srovnání NATO a Ruska záměrně kulhá.Situace Ruska je o dost lepší

Dnešní srovnání NATO Putinem dalším chytrým Putinovým tahem.Prohlášení "Rusko vydává desetkrát méně na obranu než Spojené státy, tak je ruský útok na NATO nesmyslný." má ukolébat veřejnost evropských členů NATO.Je to však jinak.

28.3.2024 v 20:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 89 | Diskuse

Jan Pavelec

ČR má se svým upoceným pojetím liberalismu 200 let zpoždění.

Podle Listiny základních práv a svobod se Česká republika nesmí vázat na jakoukoliv výlučnou ideologii či náboženské vyznání, a podle Ústavy má být státem sociálním, nikoliv (neo)liberálním.

28.3.2024 v 15:50 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 180 | Diskuse

Jan Bartoň

Přichází nový věk – volíme mezi tragédií a realismem

Pan Václav Vlk starší uveřejnil skvělý komentář k současné mezinárodní situaci pod titulkem Přichází nový věk tragédie. Abychom předešli tragédii, musíme zvolit realismus.

28.3.2024 v 10:00 | Karma článku: 28.44 | Přečteno: 590 | Diskuse

Petr Duchoslav

Ruský břeh Roberta Fica

Jsem proslovenský, dělám vlasteneckou a suverénní politiku, vše jen pro národ. Tak by se stručně dala charakterizovat politika staronového premiéra Roberta Fica. Zní to sice líbivě, ale realita je bohužel jiná.

27.3.2024 v 9:24 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 524 | Diskuse

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma článku: 18.92 | Přečteno: 471 | Diskuse
Počet článků 1105 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1381

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.cz

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...