Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OH v Soči, Putinovo faraonské gesto

8. 01. 2014 12:15:32
4.7.07 v Guatemale získal osobně přítomný Putin právo zorganizovat zimní olympijské hry v subtropickém městečku Soči (400.000 obyvatel) ležícím mezi Černým mořem a pohořím Kavkazu, kam se svého času do lázní sjížděla ruská šlechta, při hranicích ruskou armádou „znásilněné“ Gruzie.

Nešlo o žádnou náhodu – Kreml po tři roky lobboval u Mezinárodního olympijského výboru/MOV.

Ruský nominační výbor bojoval za Putinovu nominaci ve složení

a) Putinova náměstka vicepremiéra Alexandra Žukova (šéf Ruského olympijského výboru, v roce 09/ 010 prohlásil, že po jednáních s Klausem a Fischerem tendr na dostavbu Temelína vyhraje česko-ruské konsorcium Škoda JS-Atomstrojexport, nikoliv Areva či Westinghouse )

b) exministra financí / 2000-011/ Alexeje Kudrina*1960 ( spolu s Putinem a Medvěděvem patřil do týmu petrohradského starosty liberála Anatolije Sobčaka, spolu s nimi přešel po „ prohraných“ volbách z roku 96 do MOW k Jelcinovi, v 11/013 Kudrin v listu Moskevskij Komsomolec zkritizoval ruský ekonomický model spočívající na vývozu ropy)

c) ministra sportu /02-08/ bývalého hokejisty Vjačeslava Fetisova.

Nominační výbor využíval „ dobrých služeb “ Gazpromu, monopolního RAO UES ( otce ruské privatizace Anatolije Čubajse, kterého US novinář Pavel Chlebnikov, zavražděný v MOW v 7/04, zařadil mezi nejbohatší muže v Rusku ), a Rosneftu (šéfuje mu Putinův náměstek vicepremiér Igor Sečin, šedá eminence Kremlu, tlumočník KGB v Angole, kde rozjel obchod se zbraněmi s Viktorem Butem, především do Venezuely a kolumbijské FARC, stejně jako další šedá eminence Vladislav Surkov, další Putinův náměstek).

Kreml na podporu své kandidatury mobilizoval i proputinovské ruské oligarchy ( jejich nepřáteli byli Boris Berezovský a Vladimír Gusinský ) :

a) Vladimíra Potanina*1961/Interros,

Potanin, přítel a spolužák Brežněvova vnuka Andreje Brežněva, v roce 90 autem srazil cyklistu, případ byl ututlán.

Také další spolužák a přítel Potanina, Michail Prochorov, pochází z rodiny bolševických prominentů, kteří rozkradli Rusko.

Potanin je spojený se skandálními bankami Onexim Bank a Svjazinvest.

Onexim banka nejen propírala špinavé peníze Komunistické strany, ale ve spojení s mafiánskými sítěmi Olega Bojka a Andreje Zelenina, provozovala i ilegální obchod s jakutskými diamanty ( ve kterém konkurovala čečenské mafii) , a obchod se zbraněmi.

V roce 97 prokurátor Katyšev z Generální prokuratury zažaloval Potanina ze zpronevěry veřejných fondů ve výši 237 mil. US dolarů, ale zakrátko nastoupil do funkce šéfa FSB Putin, jenž se o „bezvěrce“ na generální prokuratuře „ postaral“ ...

b) Alexeje Mordašova*1965, ekonom/Severstal

Mordašov, jenž podnik jako zaměstnanec v roce 96 odkoupil, se v roce 011 jako jediný Rus účastnil setkání Bilderbergského klubu ve sv. Mořici,

c) Vladimíra Jevtušenkova*1948 /Sistema,

Jevtušenkov byl původně mužem protiputinovského moskevského starosty /1992-010/ Jurije Lužkova, jenž přihráváním veřejných zakázek do své rodiny učinil ze své manželky miliardářku.

Jevtušenkov v 90.letech první milióny dolarů vydělal na odkupu a následném odprodeji ruské ropy, poté se vrhl na elektroniku.

Jeho firma Sistema, kterou v roce 93 založil k praní špinavých peněz Komunistické strany v Lucemburském velkovévodství, vybavila RF počítačovou technikou ( Jevtušenkov, stejně jako mnozí další „ práči“ se stali honorárními konzuly, Jevtušenkov v uralském Jekatěrinburgu, kde sídlí několik „ honorárních konzulů „ - pro tento diplomatický post na ně úřady nemohou, Russia Intelligence č. 42 z 2.2.07) ...

d) Michaila Friedmana*1964 z ukrajinského Lvova , dnes jeden z 50 nejbohatších Židů světa/Alfa Bank

Friedman je zakladatel Ruského židovského kongresu, financuje Evropský židovský fond.

V roce 05 byl Friedman subjektem skandálu s odprodejem dvou luxusních státních nemovitostí, jednu získal pod cenou on, druhou ex premiér Michail Kasjanov.

e) Viktora Vekselberga/Renova

známého svými chronickými finančními skandály ve CH s praním špinavých peněz Kremlu.

Vekselberg obchodoval i s bývalým ekonomickým poradcem Putina Alexandrem Mamutem,

a zejména

f) Olega Děripaska/Rusal ( dále vlastní mj. automobilku GAZ, výrobce letadel Aviakor, banku Sojuz, a nejstarší pojištˇ ovnu v zemi Ingosstrach, je přítelem Nathaniela Rothschilda, významného investora jak v Rusal, tak v pochybné CH společnosti Glencore, přes kterou Kreml pere špinavé peníze, v roce 09 vypukl skandál, když na své jachtě hostil Petera Mandelsona, tehdejšího komisaře EU pro obchod ).

Bývalými partnery Děripasky byli mj. mafiáni Lev Černoj, bratr ex hliníkového krále Michaila Černoje z Uzbekistánu, a Iskander Mahmudov.

Děripaska byl spojován i s mafiány Sergejem Popovem a Antonem Malevským.

Děripaska byl vyšetřován pro praní špinavých peněz v US, v UK a ve Španělsku.

To, že lázeňské městečko Soči nemělo na OH žádnou infrastrukturu, Putina nelekalo - výstavbu silnic, železnic, letištˇ, energetických sítí , informačních systémů a hotelů měli na starosti výše zmínění ruští oligarchové.

Potaninova firma Interros postavila několik hotelů a lyžařských vleků, Gazprom postavil „ Prezidentskou vesnici“ a areál „ Zelené pole“ .

Nejvíce na OH v Soči měl vydělat Oleg Děripaska, jenž v 11/06 koupil privatizované letiště v Soči ( Russia Intelligence č. 44 z 1.12.06) .

Děripaska postavil nový terminál s novými stavebními firmami, které mu od roku 06 říkají „ pane „ – rakouská Strabag a německá Hochtief ( Russia Intelligence č.56 z 31.5.07) ...

Hotely v Soči vystavila i firma Kremlem „ omilostněného“ oligarchy z Baku Telmana Ismaílova AST Group, která kontrakt získala od státní firmy Olympstroj v 3/011 ( Ismaílov za „ omilostnění „ musel postoupit dvě lukrativní nemovitosti v MOW, mj. restauraci „Praga“ ) .

Generálním ředitelem organizačního Výboru pro OH v Soči 2014 je Dmitrij Černyšenko, z vlády je za přípravu OH zodpovědný vicepremiér Dmitrij Kozak.

Ekologické škody z těchto marnivých staveb jsou gigantické ( příroda zalitá betonem, protestující ekology a protestující zdejší etnické menšiny Putin umlčel ) , mnohé pozemky byly brutálně a nelegálně vyvlastněny, stavební povolení byla získána prostřednictvím mafiánské hydry ve stavebnictví ...

Protože je Soči subtropickým městečkem, obava, že nebude dostatek sněhu, vedla Putina ke skladování 300.000 metrů krychlových sněžného prachu.

Stejně jako OH v Montrealu či v Řecku, i účet za OH v Soči je astronomicky vysoký, budou nejdražšími OH v historii, první rekord v Soči tudíž padl : původně jej Kreml odhadoval na 5-12 mld euro, přesáhl však 38 mld euro (ZOH v kanadském Vancouveru z roku 010 stály 2.7 mld euro, OH v Pekingu s 3x větším objemem sportovních událostí stály 40 mld euro), z nichž 24 mld vyplatí státní pokladna ( podle ruského tisku ruská kandidatura přilákala do země zahraniční investice údajně v objemu 10 mld dolarů ) ....

Výše zmínění ruští oligarchové se již děsí, že spláčí nad výdělkem, a nic na OH nevydělají – v 11/013 tři investoři Putinových her Děripaska, Potanin a Vekselberg spustili pokřik, že nebudou schopni uhradit úvěry ( od vlády získali všemožné fiskální úlevy, nízké úrokové sazby, a ručení státními nemovitostmi ), které jim pro stavbu sportovních stadionů, hotelových komplexů a letištˇ, které již předem posuzují jako deficitní , půjčila Vněšekonombank/ VEB.

Podle ekonomického týdeníku Vědomosti tito tři investoři od VEB banky obdrželi úvěry ve výši 5.5 mld euro.

OH v Soči jsou soukromými hrami Putina, jenž do investic v Soči vložil nemalý osobní kapitál.

V Guatemale v 7/07 Putin prohlásil :“ Vyřešil jsem všechno, obnovil jsem územní celistvost, ozdravil jsem ekonomiku a vyřešil sociální problémy „ – v 8/08 poté k zabezpečení OH v Soči napadl Gruzii, a z jejích provincií Jižní Osetie a Abcházie ( kvete v ní ilegální obchod všeho druhu, 9.9.013 byl v Suchumi zastřelen první tajemník ruského konzulátu Dmitrij Vičerněv) vybudoval ruské obří základny, mezi kterými na demarkační linii s Gruzií ruští vojáci nakladli tuny ostnatého drátu – Kreml obě ukradené provincie oficiálně diplomaticky uznal za nezávislé, ale jestliže se k drátu přiblížíte, přečtete si „ Právě vstupujete na území RF „ ...

Putin na podzim 99 rozpoutal druhou válku v Čečensku /00-04/, aby se stal v 3/00 ruským prezidentem. OH v Soči mají jeho obraz ruského cara utvrdit – OH hry v Soči jsou Putinovi tím, čím byl Petrohrad Petru Velikému – oba z otevřeného „ okénka „ do Evropy přešli k pokusu o její dobytí.

Na náměstí Manéže, pár kroků od Putinovy kanceláře, obří hodiny ukazují počet dní, hodin a minut do zahájení OH v Soči 7.2.014, což bude největší mezinárodní událost organizovaná Kremlem od pádu SU v 12/91 ( US prezident ani US viceprezident se zahajovací ceremonie nezúčastní) ...

OH zvýší popularitu i Putinova pochlebníka, od roku 00 guvernéra Krasnodaru z Putinovy politické strany Jednotné Rusko Alexandra Tkačeva*1960, jenž s finanční podporou Děripasky měl v roce 08 kandidovat na prezidentský úřad.

Tkačev, známý svými rasistickými poznámkami o přivandrovalcích neslovanského původu ( vyhnal ze stavby olympijského městečka 8.000 imigrovaných dělníků, a nahradil je Rusy) , je zastáncem vybudování ruské přehrady v Kerčské úžině/Azovské-Černé moře mezi Ruskem a Ukrajinou, a jako první rozmístil ve svém kraji Putinovy „ neokozáky “, oficiálně aby střežili krasnodarský kraj před nelegálními imigranty ...

V 7/07 Putin, kterému potvrzení OH v Soči zvýšilo sebevědomí, Washingtonu tajně navrhl, aby případné raketové základny ve střední Evropě Rusko a US „ spravovaly společně “ , což Washington kategoricky odmítl ...

Putin, jenž se vyhlásil „ Mužem roku 014“ , v roce 013 na mezinárodní politické scéně třikrát významně zabodoval :

1) teatrální rámcová dohoda s Obamou ze 9/013, prosazená Putinem za totálního zmatku EU ohledně Sýrie, o zničení údajných chemických zbraní, ke kterým se na oplátku za své nesesazení veřejně přiznal Bašír Asád, jenž za tuto dohodu Putinovi/ruské firmě Sojuzneftegaz věnoval 25letý kontrakt na průzkum a těžbu ropy v syrských pobřežních vodách, ropou oplývajících ...

2) ruským šekem ve výši 15 mld dolarů uplatil vedení Ukrajiny, aby nepodepsalo asociační dohodu s EU, a aby neschválilo zákon o umožnění zahraniční léčby Tymošenkové, což byla podmínka EU pro podepsání asociační dohody ( avšak Ukrajina nepřistoupila ani k celní unii s Ruskem ) ...

3) udělením azylu Edwardu Snowdenovi, jenž však po šesti měsících v Rusku úpěnlivě hledá jinou azylovou zemi

Přes faraonské OH v Soči si Putin upevní svoji kontrolu nad RF, protože pod jejich zástěrkou vyhlásil ještě přísnější bezpečnostní a represivní opatření po celém Rusku.

19.8.013 Putin, vládce Ljubljanky, podepsal tři dekrety, které Dumě vnutil pod záminkou hrozících teroristických útoků během OH v Soči, přesto i jím nakumulovaná bezpečnostní opatření podivuhodně nezabránila „teroristickým“ útokům z 29.+ 30.12.013 ve Volgogradu ( viz útoky „ čečenských teroristů“ ve Volgogradu proti panelákům z léta a podzimu 99, které v režii FSB přivedly Putina na politickou scénu) ...

Prvním zakázal v době od 7.1. - 21.3.014 konat v Soči jakékoliv demonstrace ( zamýšleli je mj. ruští homosexuálové poté, co Putin v 8/013 učinil z propagace homosexuality před nezletilými trestný čin, čímž si proti sobě poštval polovinu ruských sportovců a sportovkyň do této kategorie spadajících, zákon však údajně podpořilo 88% Rusů, protože moskevský patriarcha Kirill prohlásil, že homosexualita je těžkým hříchem, protože každá ruská rodina musí zplodit přinejmenším tři děti, což podpořil i prominentní ruský novinář Dmitrij Kiselev, jenž uvedl, že „ aby zemřelí homosexuálové mohli být pohřbeni, je nejprve nutné spálit jejich srdce „ - US sportovní delegaci povede známá bojovnice za práva homosexuálů tenistka Billie Jean King*1943 ) .

Po tlaku ze strany MOV Putin 4.1.014 vydal nový „ukaz“, kterým na ministerstvu vnitra předem ohlášené demonstrace na předem vyznačených místech povolil ...

Druhým dekretem ještě více okleštil práva nevládních organizací, které přejmenoval na „ zahraniční špicly“ ...

Třetím dekretem nařídil tuhou cenzuru internetu a veškerého ruského tisku, aby si novou vertikálou moci zajistil totální kontrolu veřejného mínění, tj. porušil občanské a politické svobody, nezávislost tisku, a principy právního státu.

Podplukovníka KGB zajímá jen jedno – postavit do lajny všechny své odpůrce, a vymazat z veřejné sféry všechny neoficiální informace.

Olympijský internační tábor v Soči

Půjde o nejodposlouchávanější OH v historii, kdy se Soči změní v pokusný experiment FSB s nejnovější verzí ruského odposlouchávacího systému SORM.

„Mírový“ odposlech v Soči má na starosti Oleg Syromolotov, jako šéf kontrarozvědky jeden ze zástupců šéfa FSB, jenž olympijské městečko prošpikoval odposlouchávací aparaturou, která umožní odposlouchávat veškerou telefonní a internetovou komunikaci, napsal list The Guardian 6.10.013 + Agentura.ru s novináři specializujícími se na bezpečnostní zpravodajství ( Irina Boroganova + Andrej Soldatov), která uvedla, že telekomunikační firmy a poskytovatelé přístupu na internet ( zejména bezplatná sítˇ pro OH v Soči „4G“ telekomunikačního operátora Rostelecom ) byli zákonem donuceni instalovat do svých technologií „ krabičky Omega“ / SORM „ operativně-investigativních opatření“ ...

Třebaže FSB je teoreticky povinna o svolení operátora ke sledování komunikace požádat, nemusí tuto komunikaci nikomu ukázat.

Odposlouchávací systém FSB SORM The Guardian popsal jako „ polarizační hranol US agentury NSA pod vlivem steroidů“ ...

KGB jej vyvinula v 80.letech, byl modernizován ve třech etapách – SORM1 pro odposlech telefonní komunikace, SORM2 pro monitorování internetu, a SORM3 pro vyhledávání a skladování informací o uživatelích internetu, zejména ze sociálních sítí, a jejich komunikací .

Proto US zamini v 3/013 vyzvalo US občany mířící do Soči k mimořádné opatrnosti při komunikaci. Obchodníky varovalo, aby neuváděli žádné důvěrné obchodní informace, a aby si z mobilu v době, kdy jej nepoužívají, vytáhli baterii.

Putin veřejně připustil, že OH v Soči bude monitorovat 40.000 speciálně vycvičených policistů ( účast přislíbili i policisté z US) , 5.000 monitorovacích kamer, drony, a dva radarové systémy pro detekci ponorek ...

Lázeňské městečko bylo bezpečnostními složkami zcela odříznuto od světa, zejména od Abcházie, aby svět tento „ nezávislý stát „ neviděl, na silnicích na každém kroku jsou kontrolní stanoviště, jako když jel Churchill s Rooseveltem autem do Jalty ...

OH v Soči se tak stanou další propagandistickou vitrínou jedné vládní diktatury, tentokrát Putinovy, jenž z postpěrestrojkové RF učinil zemi „ řízené demokracie a zreformovaných gulagů „ .

Zaznělo několik výzev, i z řad europoslanců, k bojkotování OH v Soči ( US např. bojkotovaly letní OH v MOW poté, co SU vojska obsadila v 12/79 Afghánistán, Kreml to US vrátil vypjatou atmosférou při letních OH v Los Angeles v roce 84, MOV moskevské OH rovněž částečně bojkotoval ), německá ministryně spravedlnosti Sabina Leutheusserová-Schnarrenbergerová se vyslovila za zrušení OH v Soči s tím, že Putin nejen porušuje mezinárodní právo a lidská práva, ale veřejně je i zesměšňuje ...

Zejména kvůli OH v Soči a tlaku Berlína/BER ( oficiálně Putin amnestii vyhlásil k 20.výročí Jelcinovy ústavy ) se konala Putinova „ velká “ amnestie Chodorkovského po 10 letech vězení, členek Pussy Riot, a předčasné propuštění z vazby aktivistů Greenpeace ( pozoruhodná byla zejména blesková noční evakuace Chodorkovského do BER, poté do Švýcarska/CH – Chodorkovský si mohl vybrat třetí proces nebo okamžitý odlet - Gorbačev po propuštění akademika Sacharova z jeho exilu v Gorkém v 12/86 se zachoval šlechetněji, a ponechal mu volnou ruku v organizování opozice ) ...

Opozičníku Alexandru Navalnému Putin změnil 5letý trest vězení na podmínku pod policejním dohledem, další opozičníci jako Garry Kasparov či ekonom Sergej Gurijev, jenž při procesu vypovídal ve prospěch Chodorkovského, raději RF opustili ...

„ Propustil jsem je, aby mohli vidět ruský olympijský oheň, a zamilovat si nové/Putinovo Rusko „ , komentoval Putin.

Olympijský oheň nese 14.000 dobrovolníků po trase dlouhé 65.000 km, kteří mimo jiné pojedou i na spřežení taženém soby .

Zatímco olympijský oheň byl z letiště Vnukovo odvezen eskortou 31 vozů s neprůstřelnými skly, oficiální delegaci, ve které byl mj. monacký kníže Albert II, eskortovalo do Putinovy rezidence NovoOgarevo na předměstí Moskvy 200 prominentních motorkářů z klubu „ Nočních vlků“ , kterým velel jejich šéf Alexandr Zadolstanov „ Chirurg“, Putinem v 3/013 vyznamenaný „ za výchovné vlastenectví“ ( Putinovi ortodoxní ultranacionalističtí motorkáři „Noční vlci“ jsou ostře protizápadní, jejich averze vůči Západu se však nevztahuje na západní zboží, proto jezdí na motorkách Harley-Davidson) ...

Olympijský oheň se v batyskafu dotkne i dna sibiřského jezera Bajkal, a bude vynesen i do vesmíru na Mezinárodní kosmickou stanici, po 123 dnech putování skončí 7.2.014 v Soči .

Mediální sláva olympijské pochodně vytěsní z myslí politicky apatických ruských občanů Světlanu Vasilijevovou, oblíbenou spolupracovnici ex ministra obrany Anatolije Serdjukova, která byla policií zadržena, když převážela 19 kg drahých kamenů, ponejvíce smaragdů a rubínů, a která je od té doby v domácím vězení svého luxusního moskevského bytu o rozloze 400 m2.

Putin olympijské místo 3.- 4.1. 014 navštívil v doprovodu premiéra Medvěděva, se kterým si zalyžoval na sjezdovce v Jasné Poljaně.

Poté si zahrál hokej s běloruským diktátorem Lukašenkem, jenž se s Putinem ochotně nechal fotografovat – týž den běloruská Ústřední banka obdržela první platbu z poskytnutého ruského úvěru v celkové výši 2 mld dolarů ...

Bojkot OH v Soči neprošel s tím, že i v nacistickém BER se v roce 36 OH konaly, taktéž např. výše zmíněné OH v MOW v roce 80, v Soulu v roce 88 ( navzdory brutálnímu potlačení studentských demonstrací v Kwandžu v roce 80 ), v roce 08 v Pekingu / který okupuje Tibet, v němž krátce před OH masivně porušoval lidská práva, Tibetˇané, ve svém boji proti Číně všemi opuštěni, se před zahájením OH sebeupalovali ) ...

Olympionismus 21.stol.

Je možné, že zkomercionalizování zahnívajících OH ( mafie investicemi do sportovních klubů a sportovních událostí perou svoje špinavé peníze, nemluvě již o fasádách, které pro ně představují sportovní sázky ) vykrystalizuje svržením Mezinárodního olympijského výboru/MOV, který se nikdy k porušování lidských práv v pořádající zemi přímo nevyslovil, dokud plynuly peníze pro uspořádání her ( JAR z pořádání her pro politiku apartheidu vyloučil, ale jen proto, že byla tabu pro samotné OSN) – poté jakékoliv průmyslové konsorcium bude moci uspořádat konkurenční Světové/Planetární hry tím, že smlouvami o exkluzivitě si pronajme sportovce a světová média.

MOV, aby olympionismus skutečně sloužil lidským svobodám a pokroku, by měl do své Charty začlenit výslovný odkaz na Všeobecnou deklaraci lidských práv z roku 48, a měl by ustanovit finančního četníka globalizovaných sportovních událostí ( aby zprůhlednil finanční účty národních olympijských výborů ).

Autor: Andrea Kostlánová | středa 8.1.2014 12:15 | karma článku: 13.11 | přečteno: 1689x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Jak Stalin vydíral Charlese de Gaulla v Moskvě (1944)

Polsko bylo cenou nejen předválečného, ale i poválečného „ míru „. Krátce po kapitulaci Varšavského povstání se 10.10.44 neformálně setkal Churchill se Stalinem, aby si po střední Evropě rozdělili ještě nerozdělený Balkán.

16.10.2017 v 10:21 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 895 | Diskuse

Andrea Kostlánová

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“, aneb Rokossovského neuvěřitelné Paměti

15.10.2017 v 8:57 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 562 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Pokusili se „berlingovci“ o pomoc varšavským povstalcům ?

2.8.44 po půlnoci přišla Stalinovi z britského/UK genštábu zpráva o vypuknutí Varšavského povstání/VP, která obsahovala UK žádost o pomoc ve prospěch povstalců. Stalin učinil pravý opak a nařídil gen. Rokossovskému, aby okamžitě

13.10.2017 v 14:37 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 572 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Varšavské povstání, spojenecká pomoc " jen se souhlasem Stalina "

Po zavraždění gen. Sikorského v 7/43 se stal vrchním velitelem PL armády gen. Kazimír Sosnkowski /1885-1969 Quebec/, intelektuál – filozof a lingvista, přítel Piłsudského, v 1.sv.v. byl jeho náčelníkem genštábu.

12.10.2017 v 13:47 | Karma článku: 10.78 | Přečteno: 557 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 |

Jana Slaninová

Bojuj na naší straně!

Omšelý dům na konci neznámé ulice se mi vůbec nezamlouval. „Tam budeme spát.“ oznámil nám průvodce. „To není dobrý nápad.“ řekla jsem.

17.10.2017 v 13:13 | Karma článku: 10.96 | Přečteno: 260 | Diskuse

Karel Janďourek

Až budu těhotná

U nás doma sledujeme jeden z mnoha nekonečných televizních seriálů. Já vím, že to asi przní vkus, ale na druhou stranu jsme přece národem, který stvořil tak legendární postavu, jako byl doktor Štrosmajer....

17.10.2017 v 12:01 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 379 | Diskuse
Počet článků 944 Celková karma 14.76 Průměrná čtenost 1349

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.