Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Evropská premiéra : Putin spolupráci s neonacisty formalizoval do písemné dohody

5. 03. 2017 20:14:02
Hofer svoji porážku ve 2.kole z 22.5.016 neuznal, a Ústavní soud skandálně ve prospěch ultrapravice výsledek voleb, ve kterých vyhrál Van der Bellen, zrušil.

Po opakovaném druhém kole prezidentských voleb v Rakousku ze 4.12.016, kdy Alexander Van der Bellen (72) již podruhé porazil Zemanem podporovaného ultrapravičáka Norberta Hofera (45), ještě není nic daného, rozhodnou parlamentní volby v roce 2018, rok, který bude pro Evropu a ČR kritický, viz 1918,1938,1948,1968.

V roce 2018 proběhnou „volby“ Putina s FSB ortodoxní církví a „ volby“ Zemana s proruskou družinou v čele s arcibiskupem Dukou ( protizemanovský kardinál Miroslav Vlk nemá nejlepší zdraví, ve Vatikánu probíhající občanská válka mu na zdraví nepřidá ), uvidíme, zda mu ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij ( v CR , kdy nahradil Sergeje Kyseljova ,od 2/016 ) zařídí výhru jako Trumpovi velvyslanec Sergej Kisljak.

Rakousko, poměříme-li jeho velikost, přijalo více migrantů než Německo, přesto Rakušané po Brexitu (23.6.016) a zvolení Trumpa (8.11.016) dokázali, že ještě není vše ztraceno, přitom Van der Belle nevedl žádnou nákladnou kampaň, a to ani billboardovou.

Svoji kandidaturu netradičně oznámil ve videu na internetu, nikoliv v klasických médiích, neměl za sebou žádné velké sponzory, vsadil na open campaigning, kdy vyzval své stoupence, aby sami v jeho prospěch podnikali iniciativy.

Brzy za sebou shromáždil rozsáhlé občanské hnutí, jehož příslušníci ohnivě debatovali na Facebooku, třebaže Rakušané nemají ve zvyku bavit se při obědě o politice.

Brexit přispěl k tomu, že pro Bellena hlasovali všichni ti, kteří nechtěli, aby je ultrapravičáci vyvedli z EU ( Hofer navíc prosazoval znovuzavedení trestu smrti), a které ultrapravice zesměšňovala nálepkou „ naivní globalisté, odstřižení od reality“.

Pro uhlazeného Bellena hlasovalo 62% žen, a to v reakci na putinovskou rétoriku rakouských ultrapravičáků, že emancipace a rovnoprávnost žen narušuje křestˇanské tradice zastávané ruskou ortodoxní církví a Putinem, jenž prezidentským dekretem legalizoval a požehnal domácímu násilí (jeho manželka Ludmila by mohla o domácím násilí vyprávět ) s tím, že „ v únosné míře domácí násilí přispívá k výchově žen a dětí k obrazu jejich muže a otce, který je jedinou hlavou rodiny „.

Bellen porušil další volební tabu, které bylo doposud jen výsadou ultrapravice – Heimat/vlast a vlastenectví učinil těžištěm své volební kampaně. Mluvil o vlasti, otevřené světu, o tolerantním národu, pevně zakotveném v silné Evropě – o pozitivním vlastenectví 21.stol.

Svědectví na Facebooku ze 24.11.016 89leté Vídeňačky Gertrudy, která přežila Holokaust, Rakušanům připomnělo, že Putinem a Zemanem podporovaná Strachova strana je neonacistickou stranou.

„ V sedmi letech jsem byla svědkem občanské války „, která skončila zavražděním kancléře Dollfusse v 7/34, jenž byl spojencem Mussoliniho, nikoliv Hitlera. Gertruda připomenula, že když Židé museli v roce 1938 zubními kartáčky čistit vídeňské chodníky, Rakušané, indoktrinováni nacistickou propagandou nenávisti, se zastavovali a posmívali se jim.

Video shlédlo přes 3 milióny lidí.

Již v letech 1870-1918 byly německé nacionální strany nejen silně antisemitské, ale byly zaměřené i proti monarchii a katolické církvi. Ve 20.letech za výmarské republiky své nacionalistické kádry rekrutovaly z elitářských skupin, zapovězených pro Židy.

Heinz-Christian Strache, bývalý oblíbenec Haidera, se kterým se rozešel ve zlém, se sudetoněmeckým otcem z oblasti Liberce, prohlašuje, že se ponaučil z koalice s konzervativci/lidovci ÖVP za Jörga Haidera /1950-2008 podivná autonehoda/, která vyvolala mezinárodní diplomatické protesty, a do koalice by šel jedině se sociální demokracií, se kterou mají ultrapravičáci stejné voliče – dělníky a nezaměstnané ( Haider požadoval minimální mzdu ve výši 1.000 eur/měs., a 1.000 eur měsíčně slíbil vyplácet německým matkám ).

Hofer Van der Bellenovi v TV řekl : „Pro vás hlasují elity, pro mne lid!“ .

Třebaže Haider zastával silné protiimigrační postoje ( na jednom jeho volebním plakátu byl nad žebrající muslimskou ženou nápis „ Vyčistěte Graz!“ ), do roku 05 byla FPÖ pro vstup TR do EU. V roce 05 Haider založil disidentskou BZÖ.

Haider, syn nacistických sympatizantů, jehož otec dobrovolně narukoval na východní frontu, kteří byli za nacistické sympatizanty prohlášeni i po válce, takže nemohli sehnat zaměstnání, v roce 95 prohlásil, že koncentráky/KL byly jen běžnými pracovními tábory, a že „ Waffen SS si zasluhují maximální uznání a úctu, bojovali v nich naši otcové „ ( nacistická minulost dohnala i Kurta Waldheima, ex gen. tajemníka OSN, viz kauza Waldheim).

Haider se stal multimilionářem po smrti svého strýce, pozemkového vlastníka, jenž pozemky nabyl „ koupí od italského Žida, jenž musel 1940 uprchnout z Rakouska „ ...

Týden po smrti Haidera, jenž se ve straně obklopoval mladými muži, za což byl kritizován, jeho určený nástupce novinář Stefan Petzner*1981 prohlásil, že „ si s Haiderem s vědomím jeho manželky byli velmi blízcí „, což rozčílilo vedení strany. Stracher se veřejně homosexuálům vysmál, a Petzner odstoupil ze všech stranických funkcí.

Rakousko po válce ve prospěch obětí nacismu odhlasovalo 7 restitučních zákonů, a vyplácelo obětem nacismu odškodné, ale až v roce 95 vytvořilo Fond, z něhož vyplatilo odškodné i deportované menšině homosexuálů a dětem, které musely být pro zatčení rodičů dány do sirotčinců. Z tohoto fondu bylo vyplaceno 607 mil. euro, čímž Vídeň považuje vyrovnání za dovršené.

Dnes Vídni zbývá ještě navrátit nacisty zcizená umělecká díla, 9.000 z nich sporného původu je na seznamu, který rakouská vláda zveřejnila na internetu.

Ale až v roce 09 se rakouská vláda přiměla ke zrušení stálé rakouské expozice v Osvětimi z roku 78, která představovala Rakousko jako hlavní obětˇnacismu.

Od té doby buduje novou expozici, která bude připomínat, že se Rakousko na nacistických zločinech spolupodílelo.

V roce 010 v rámci „ míru“ s židovskými organizacemi Vídeň zahájila program renovace a údržby židovských hřbitovů.

Školy 14leté školáky informují o holokaustu, kdy s nimi učitelé absolvují povinný školní výlet do KL Mauthausen, což samozřejmě není vakcína proti antisemitismu.

Drtivou většinu Rakušanů holokaust ani nacismus již nezajímá, čemuž se musela přizpůsobit i rakouská ultrapravice a zaujmout politicky korektnější postoj – např. v roce 06 BZÖ ( Haiderovo disidentské křídlo FPÖ ) podpořila projekt odškodnění totálně nasazených ve Třetí Říši, třebaže do té doby ultrapravice razila heslo, že je třeba přestat se sebeobviňováním.

Věčně se usmívající Hofer, jenž u sebe neustále nosí pistoli, jak přiznal, během volební kampaně s minulostí urputně pracoval, a požadoval, aby byl Hitlerův rodný dům v hornorakouském městě Braunau am Inn, 50 km od Salcburku, který nacisté prohlásili za národní památku, zbourán ( o jeho zbourání rozhodl rakouský parlament až v 12/016).

Politici se obávají, že Hofer a jeho šéf Strache tím chtějí opět navodit atmosféru viktimizace – že Rakousko bylo obětí nacismu, přičemž oslavovány budou jen oběti z řad konzervativců a rakouské katolické církve, které se proti Hitlerově anexi Rakouska z části postavili, a zcela přehlíženi budou rakouští odbojáři z řad Židů a komunistů.

Pokud rakouská ultrapravice vyhraje v roce 018 parlamentní volby, mohla by historii přepsat, tak jako ji brutálně přepisuje její přítel Putin, od kterého si nové opium lidu – církev“ vypůjčili : Hoferovo volební heslo bylo „ So wahr mir Gott helfe !“/ S boží pomocí.

To, že ještě v roce 011 Hofer vlastnoruční rukou napsal, že rakouský lid kulturně a jazykově patří k velké německé vlasti, dnes jeho voliči považují za detail.

Strache vedl silně protiimigrační kampaň, vyzýval k zapalování azylových domů, v nichž se skrývají „ migranti podvodníci „, a požadoval založení ministerstva pro deportace. Existuje video, jak Strache v maskáčích a se samopalem běhá po lesích ve společnosti neonacistů, ale od doby, co se Strache zaměřuje na muslimské imigranty, potlačuje antisemitské výpady svých spoluvěrců v očividné snaze sblížit se v postoji proti muslimům s Izraelem.

V roce 014 tak Stracher donutil k demisi Andrease Mölzer, jenž stál v čele kandidátky FPÖ pro volby do europarlamentu, a na volebních shromážděních si neodpustil antisemitskou propagandu.

Hofer, jeden z teoretiků FPÖ, je členem „intelektuální kulturní společnosti Marko-Germania z obce Pinkafeld, která je přístupná jen „ intelektuálům čisté germánské rasy/ biologický původ „, a která za německou vlast, bez ohledu na zavedené státní hranice, považuje území, na kterém žije „ koherentní „ německá menšina.

Členové spolku mají za výslovnou povinnost politicky se angažovat pro další rozkvět německé národnosti, a tudíž v zakládající listině spolku odmítají „ fikci rakouského národa, který nikdy historicky neexistoval „.

19.12.016, v den atentátu v BER a v den, kdy byl zastřelen ruský velvyslanec v TR, Putinova strana podepsala v MOW dohodu o spolupráci se Strachem a jeho Svobodnou stranou Rakouska, jenž od počátku jako veškerá západoevropská ultrapravice Kremlem sponzorovaná, vystupuje proti protiruským sankcím, ale Putinova úzká spolupráce s rakouskými ultrapravičáky se datuje již od Putinovy agrese vůči Gruzii v 8/08, kterou FPÖ, stejně jako Putinovo zcizení Krymu, podpořila .

Od Haiderovy autonehody v 10/08 je FPÖ zcela ve vleku Kremlu, delegace FPÖ navštívila i Putinova místokrále v Čečensku islámistického radikála Ramzana Kadyrova, jenž v muslimsky vlažné Čečně v zastoupení Putina zavedl šaríju.

Nejen Marina Le Pen, ale i Strachova FPÖ dostala od MOW úvěr.

To, že Putinova strana spolupráci s neonacisty formalizovala do dvoustránkové písemné dohody, je evropská premiéra.

Za Putinovu stranu Jednotné Rusko dohodu podepsal náměstek gen.tajemníka Putinovy strany Sergej Železnjak, Západem sankcionovaný ( Železnjak 26.12.016 hrozil černohorské vládě při své návštěvě Bělehradu , aby nevstupovala do NATO ) .

Do Kremlu přicestoval Heinz-Christian Strache, poslanec David Lasar, rusofilní místostarosta Vídně Johann Gudenus, a Harald Vilimsky, místopředseda skupiny Evropa národů a svobod, kterou v europarlamentu vytvořila Marina Le Pen.

Text dohody o 10 bodech zveřejnil novinář rakouského listu Kronen Zeitung.

Smlouva o spolupráci byla uzavřena na dobu 5 let, obě smluvní strany se např. zavazují nejen spolupracovat při výchově mladé generace k „ vlastenectví „ ( výcvikové tábory ) ,ale i poskytovat si informace, týkající se RF a Rakouska ...

Tato dohoda činí z FPÖ (a z Mariny Le Pen) Putinovu 5.kolonu v Evropě ( proruský je i Francois Fillon, bývalá Sarkozyho pravá ruka).

Všichni výše zmínění Putinovi poděkovali za „osvobození „ syrského Aleppa Putinovou Rudou armádou.

Zatímco v NL v anketách vede ultrapravičák Geert Wilders, v Belgii šéf nacionalistické vlámské strany N-VA hrozí, že se v obecních volbách 2018 spojí s ultranacionalistickým separatistickým hnutím Vlaams Belang/Vlámský zájem, který byla založen v roce 78 jako Vlaams Blok, a se kterým zatím žádná jiná politická strana pro jeho nenávist k Francii, k Židům a muslimům nespolupracovala.

V režii Kremlu dále působí Marina Le Pen/FN, Geert Wilders/PVV, DK lidová strana, neonacističtí Švédští demokraté + neonacistická Madˇarská národní fronta/MNA*1989, ve FS Praví Finové, v Německu AfD spřízněná s Václavem Klausem Seniorem ( jejíž představitelé chodí na porady s ruským velvyslancem ) a v UK strana UKIP, jejíž šéf se během referenda o Brexitu pravidelně objevoval v Putinově TV RT, ve které prohlašoval, jak moc Putina obdivuje.

V levicovém a ultralevicovém spektru Kreml řídí stranu Podemos ve Španělsku, Syrizu v GR, Die Linke v Německu ( představitelé Die Linke za peníze od Putina jezdí na okupovaný Krym), a využívá ke svým účelům stranu Sinn Féin v Irsku, která byla založena v roce 1905.

V UK Kreml režíruje i Jeremyho Corbyna, přítele Huga Chaveze.

Evropská ultrapravice unisono podpořila Putinovo zcizení Krymu, také Miloš Zeman a Zemanovci.

Další Kremlem iniciované a placené strany jsou především v Lotyšsku strany Harmonie + Lotyšský Ruský svaz, v Madˇarsku strana Fidesz, Bulharská socialistická strana, Srbská pokroková strana a černohorská Socialistická lidová strana.

Kremelské financování evropské ultrapravice vyplulo na povrch poté, co Marina Le Pen začala po ruské okupaci Krymu pravidelně jezdit do ruské Dumy s tím, že Putin okupuje Krym „ právem „ .

V 11/014 novináři zveřejnili půjčku v částce 9.4 mil. eur, kterou její strana dostala od sankcionovaného Kremlu v 9/014 přes českou banku První Rusko-Česká banka/PČRB, která byla v roce 96 založena českou vládou, v době půjčky byl jejím majitelem její bývalý šéf a Putinův obchodní partner Roman Jakubovič Popov, podezřelý z vytunelování ERB banky, dnes v likvidaci, která působila v Praze a Karlových Varech. V létě 016 PČRB přišla o licenci.

Marina Le Pen, které francouzské banky nepůjčily, ruskou půjčku přiznala v 12/014, a nebyla to její poslední ruská půjčka .

Marinu Le Penovou představil jednomu z Putinových hlavních rádců ze strany EU-US sankcionovanému Alexandru Babakovi, bývalému šéfovi FSB strany Rodina, poslanec europarlamentu Jean-Luc Schaffhauser.

Za Le Penovou se v Kremlu přimluvil i člen FN Aymeric Chauprade, jenž byl rovněž několikrát na Putinem okupovaném Krymu.

V Itálii v režii Kremlu působí Liga Severu *91 jako koalice několika regionálních stran ze severu a středu Itálie, a Hnutí 5 hvězdiček, založené v roce 09.

Šéf Ligy Severu Matteo Salvini dělá roztleskávače na sjezdech strany Mariny Le Pen.

Matteo Renzi v 12/016 drtivě prohrál své referendum o změně ústavy z roku 1948, která, aby zabránila autoritářským excesům, vybavila obě parlamentní komory stejnými pravomocemi, vláda musí o vyslovení důvěry požádat obě komory, tzv. dokonalý bikameralismus.

Renziho navrhovaná reforma by poskytla příliš pravomocí vládě v zemi, která 3x zvolila Berlusconiho, a málem i pětihvězdičkového komika Beppe Grillo.

Matteo Renzi s referendem spojil svůj politický osud, a učinil tak stejnou chybu jako David Cameron v referendu o Brexitu v 6/016, a CHDG v referendu o decentralizaci Francie z roku 69, které těsně prohrál a rezignoval.

Referendum tímto přeměnili v plebiscit / v hlasování o osobě ( referendum může být závazné i nezávazné/konzultativní, referendum může být i lokální vyhlášené z iniciativy občanů, plebiscit však mohou vyhlásit jen příslušné státní autority, a to i o vlastním učiněném autoritářském rozhodnutí, které by v referendu neprošlo, plebiscit se proto používá jen výjimečně, většinou v autoritářských režimech, plebiscit je jen metoda, jak legitimizovat jakoukoliv vládní politiku ).

Itálie se často uchyluje k technokratické vládě, např. v roce 011 po pádu Berlusconiho.

Топ-10 расследований «Антикомпромата» о Владимире Путине/Pribylovskij antikompromat o Putinovi https://openrussia.org/post/view/11998/

Historik, spisovatel, překladatel (do ruštiny přeložil Orwella) a od roku 93 šéf analytického centra Panorama, Vladimír Pribylovskij /1956 -2016, 59 let/ zemřel 13.1.016, do roka a do dne bez pár týdnů po Borisu Němcovovi jej mrtvého bytě našel jeho syn.

Oficiálně, jako mnozí další Putinovi kritici, zemřel na infarkt.

V době smrti pracoval pro projekt Kleptocracy Initiative, pro kterou shromaždˇoval dokumenty o kleptokracii Putinovy kliky, včetně dokumentů o založení stavebního družstva Ózero ( viz Zemanův přítel Vladimír Jakunin aj.).

Za bolševiků pracoval jako noční hlídač, protože byl přistižen při rozšiřování zakázané literatury.

V roce 07 policie prohledala jeho byt a zabavila mu PC a elektronické materiály, které souvisely s knihou The Corporation, Rusko v době KGB a Putina, která vyšla v NYC v roce 09. V 3/010 Pribylovskij podepsal online petici „Putin Must Go“/Putin musí jít.

S Jurijem Felštinským je spoluautorem knihy Operace Následník, jak se Putin dostal k moci, s podtitulkem Doba vrahů a mafie.

Pribylovskij v 11/06 po vraždě Politkovské založil o Putinovi a jeho klice “ antikompromat.org “, mj. tvrdí, že se podplukovník KGB v Dráždˇanech stýkal se šéfem Dráždˇanské banky. Tato stránka je v RF na seznamu zakázaných “ extrémistických “ materiálů ...

Pribylovskij není jediný, kdo dostal “ infarkt “ , viz The Independent ze 27.2.17 Unexpected deaths of six Russian diplomats in four months triggers conspiracy theories/ Náhlá smrt šesti ruských diplomatů : 8.11.016, v den zvolení Trumpa, zemřel v NYC ruský “diplomat” (jeho funkce na konzulátu byla nejasná ) Sergej Krivov (63).

Byl nalezen s rozbitou lebkou na podlaze ruského konzulátu - Kreml nejprve tvrdil, že spadl ze střechy, poté, že zemřel na infarkt.

19.12.016, v den útoků v BER, byl v Ankaře zastřelen ruský velvyslanec Andrej Karlov (62), a pár hodin před zastřelením Karlova byl ve svém MOW bytě zastřelen ruský diplomat Petr Polšikov, hlavní poradce ruského zamini pro Latinskou Ameriku ( V Brazilii 31.12.016 našli ohořelé tělo řeckého velvyslance. )

26.12.016 byl v kufru svého auta nalezen mrtvý gen. KGB/FSB Oleg Jerovinkin, jenž pracoval již pro Jelcina jako vedoucí oddělení pro kontrolu ochrany státních tajemství, poté řídil oddělení pro práci s utajenými listinami a ochranu státního tajemství Úřadu pro informační a dokumentační zajištění prezidenta RF. Od roku 08 řídil sekretariát místopředsedy vlády RF Igora Sečina, poté s ním v roce 012 odešel do Rosněftu.

Gen. FSB Jerovinkin dle listu The Independent pomáhal britskému agentu s kompromatem na Trumpa.

9.1.17 zemřel v Aténách ruský konzul, 27.1.17 zemřel ruský velvyslanec v Indii Alexandr Kadakin (67), předtím byl velvyslancem ve Švédsku.

20.2.17 Vitalij Čurkin (64) , stálý představitel RF při OSN, byl nalezen mrtvý ve své kanceláři v NYC - ani pitva pravý důvod smrti neodhalila ( viz útok proti nevlastnímu bratru severokorejského diktátora ).

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-diplomats-deaths-theories-putin-kremlin-a7602201.html

5.2.016 Od roku 017 budou v RF potravinové lístky / В России введут карточки на продукты питания http://by24.org/2016/02/05/foodstamps_will_come_to_russia_in_2017/

2.3.17 Rusové si hromadně stěžují na blokování karet a bankovních účtů /Россияне массово жалуются на блокировку банковских карт и счетов

http://www.finanz.ru/novosti/lichnyye-finansy/rossiyane-massovo-zhaluyutsya-na-blokirovku-bankovskikh-kart-i-schetov-1001797226

Putin dekretem ze 4.3.17 všem státním úředníkům a poslancům zakázal jezdit se léčit do států „agresívního „ paktu NATO, místo toho nařídil, že se budou jezdit léčit na Krym, a když již tam budou, tak se za své zdraví pomodlí u busty Mikuláše II.

4/016 в России 300 тысяч человек умерли, не дождавшись обезболивания / Putinovo Rusko a zdravotní péče / https://takiedela.ru/news/2016/04/04/painno/

3.3.016 Jak protiruské sankce a nízké ceny ropy ještě více ožebračili ruské občany/ Константин Боровой - о том, как супернизкие цены на нефть повлияли на жизнь россиян

http://nv.ua/publications/konstantin-borovoj-o-tom-kak-supernizkie-tseny-na-neft-povlijali-na-zhizn-rossijan-101123.html

Dnes 5.3.17 v MOW zadrželi aktivisty, kteří vyvěsili plakát s nadpisem Putin, to je válka a smrt / В Москве задержали активистов, повесивших баннер «Путин это война. Путин это смерть» у площади трех вокзалов

https://meduza.io/news/2017/03/05/v-moskve-zaderzhali-aktivistov-povesivshih-banner-putina-eto-voyna-putin-eto-smert-u-ploschadi-treh-vokzalov?utm_source=facebook.com&utm_medium=share_fb&utm_campaign=share

Na bohaté Rusy, zejména z ruské Dumy, kteří si kupovali ( za špinavé peníze ) miliardové nemovitosti v US, US ministerstvo financí pořídilo pastičku :

US ministerstvo financí vydalo zdánlivě rutinní dokument, v němž bylo oznámeno, že specializovaná finanční policie FinCEN začne s identifikací a sledováním anonymních kupců luxusních nemovitostí v NYC a v Miami ( několik desítek známých ruských rodin, včetně současných vládních úředníků a poslanců, vlastní v NYC a v Miami nejdražší nemovitosti ) , aby zpřísnila kontrolu nad zdroji financování kupovaných nemovitostí.

Až do této doby pojišťovny neměly povinnost zveřejňovat jména klientů z pojištěných nemovitostí. Nyní je budou poskytovat databázi FinCEN, a to bez soudního příkazu. Past na ruské žraloky spadla.

" В США захлопнули мышеловку для РУССКИХ ЭЛИТ.http://storm100.livejournal.com/1959553.html

9.2.016 Garry Kasparov : Je nutná debolševizace Ruska /Гарри Каспаров. Нужна десоветизация России http://rusmonitor.com/garri-kasparov-nuzhna-desovetizaciya-rossii.html

28.2.17 spisovatel a politik Valerij Korovin : Celá Evropa patří zákonitě Rusku, na mítinku byl i bývalý gubernátor saratovské oblasti Dmitrij Ajackov /Писатель Коровин в Саратове: Европа по праву принадлежит России http://www.4vsar.ru/news/86050.html

Autor: Andrea Kostlánová | neděle 5.3.2017 20:14 | karma článku: 14.71 | přečteno: 669x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Jak Stalin vydíral Charlese de Gaulla v Moskvě (1944)

Polsko bylo cenou nejen předválečného, ale i poválečného „ míru „. Krátce po kapitulaci Varšavského povstání se 10.10.44 neformálně setkal Churchill se Stalinem, aby si po střední Evropě rozdělili ještě nerozdělený Balkán.

16.10.2017 v 10:21 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 895 | Diskuse

Andrea Kostlánová

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“, aneb Rokossovského neuvěřitelné Paměti

15.10.2017 v 8:57 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 562 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Pokusili se „berlingovci“ o pomoc varšavským povstalcům ?

2.8.44 po půlnoci přišla Stalinovi z britského/UK genštábu zpráva o vypuknutí Varšavského povstání/VP, která obsahovala UK žádost o pomoc ve prospěch povstalců. Stalin učinil pravý opak a nařídil gen. Rokossovskému, aby okamžitě

13.10.2017 v 14:37 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 572 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Varšavské povstání, spojenecká pomoc " jen se souhlasem Stalina "

Po zavraždění gen. Sikorského v 7/43 se stal vrchním velitelem PL armády gen. Kazimír Sosnkowski /1885-1969 Quebec/, intelektuál – filozof a lingvista, přítel Piłsudského, v 1.sv.v. byl jeho náčelníkem genštábu.

12.10.2017 v 13:47 | Karma článku: 10.78 | Přečteno: 557 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Tichý(Bnj)

Každý máme strany, bez kterých bychom se obešli

Po volbách to asi nepůjde jinak, než složit nějakou koalici. Dnes ještě nevíme, kdo se do Sněmovny dostane a jakou bude mít sílu.

17.10.2017 v 15:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Plané sliby partají před volbami

Televizní Vyhrazeno pro ... spustilo „slibotechnu“ partají, ve které se předhánění ve slibech voličům co všechno, v případě jejich zvolení, pro jejich blahobyt dnešní a budoucí, prosadí a zavedou.

17.10.2017 v 14:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Vít Klíma

Jak motivovat moudré a chytré lidi do vedení státu?

Virilista je nevolený člen určitého (např. zákonodárného) sboru s tzv. virilním (osobním) hlasem, jehož členství v daném sboru je vázáno na nějaký jím dosažený úřad nebo hodnost.

17.10.2017 v 12:27 | Karma článku: 7.37 | Přečteno: 209 | Diskuse

Rostislav Říha

Piráti, Kalousek a půlka zadku.

Podle Voltaira prý, když pirátům došlo na moři maso, tak každé zajatkyni ujedli vždy jen polovinu zadnice. Rád bych, aby se můj národ zachoval také logicky.

17.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 621 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Kim prý hrozí, že jaderná apokalypsa může začít každou chvíli…

Už se z toho stal tak trochu kolorit, z těch výhrůžek, kterými „rakeťák“ Kim častuje celý svět. Celý svět si láme hlavu co s ním. Možná je recept hodně jednoduchý...

17.10.2017 v 12:05 | Karma článku: 13.06 | Přečteno: 441 | Diskuse
Počet článků 944 Celková karma 14.76 Průměrná čtenost 1349

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.