Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Požár Říšského sněmu, vděčná inspirace dnešních diktátorů

15. 03. 2017 16:47:15
Od doby, co Trump a jeho poradci bojují s „ propagandistickými dezinformacemi“ médií, bývalý major Rudých Khmerů z chudé rolnické rodiny, dnes kambodžský premiér Hun Sen, 30 let u moci, a filipínský prezident Duterte, vlastník

soukromých eskader smrti, 27.2.17 poděkovali Trumpovi za to, že za ně 24.2.17 vyjádřil rozhořčení, jak média překrucují fakta a vyrábějí falešné zprávy, která je poškozují. To samé poděkování 25.2.17 vyjádřil Trumpovi zkorumpovaný malajsijský premiér Nadžíb Razak.

Všichni tři asijští diktátoři svůj lid ujistili, že proti médiím, vyrábějícím fake news ke svržení vlád, tvrdě zakročí.

Taktéž čínská propaganda přijala s povděkem tezi Trumpova šéfporadce Bannona s proruskou minulostí o fake news, dle kterých nepřátelská média tvrdí, že byl další lidskoprávní advokát Xie Yang, zatčený tajnou policií v 7/015 a obžalovaný ze subverze, krutě mučen v Prvním detenčním mučícím středisku v Čchanng-ša, v hlavním městě provincie Chu-nan.

Čína je vděčna Trumpovi, že jí potvrdil správnost zablokování Facebooku, šířícího jednu fake news za druhou, který je v Číně od roku 09 na seznamu zakázaných sociálních sítí spolu s Twitterem a YouTube.

21.11.016 čínský stranický list Global Times napsal, že internet představuje pro politickou moc čínského ÚV velké nebezpečí ( myslí si to i Zeman ?).

Putin s demokracií již zatočil, Trump ji ohrožuje.

I nacisté si vzali jako záminku pro skoncování s právním státem údajný terorismus ( viz Trumpova zmínka o teroristickém útoku ve Švédsku, předtím zmínka Conwayové o Bowling Green ), když 27.2.1933 vzplanulo sídlo Reichstagu/Říšského sněmu ( taktiku „ dvě mouchy jednou ranou „ převzal Putin ).

Hitler, kterého von Hindenburg 30.1.1933 na základě parlamentních voleb z 11/1932 velmi zdráhavě jmenoval říšským kancléřem, požadoval, aby Hindenburg rozpustil Reichstag, aby mohli nacisté prosadit Zmocňovací zákon, s čímž Hindenburg na radu svých rádců souhlasil.

Hitler 27.2.1933 při požáru Reichstagu zvolal : Budeme nemilosrdní ! Každého, kdo nám zkříží cestu, rozdrtíme !“ Druhý den po požáru Hindenburg na nátlak Hitlera podepsal Reichstagsbrandverordnung /Nařízení o ochraně německého lidu a státu , umožňující Hitlerovi porušovat občanské svobody, který umožnil nacistům vypořádat se nejen s komunisty, ale se všemi svými odpůrci. Na začátku března 1933 von Papen navrhl a prosadil zákon omezující svobodu tisku.

Ve „vládě národní jednoty“, vedené Hitlerem , byli nacisté v menšině, jedinými nacistickými ministry byli Göring a Wilhelm Frick, většina ostatních byla z předchozích kabinetů Papena a Schleichera, a ani Alfred Hugenberg z Německé národní lidové strany (D.N.V.P.), nebyl nacista, což Hindenburga a jeho rádce ukolébalo v přesvědčení, že jsou nacisté pod kontrolou. Navíc byl Hindenburgův oblíbenec von Papen vicekancléřem.

Při otevření nového Reichstagu 21. 3. 1933 uspořádali nacisté slavnost, ve které hrál Hindenburg hlavní roli, aby byla zdůrazněna návaznost nacistického státu na prusko-německou tradici. 23.3. 1933 podepsal Hindenburg Hitlerovi Zmocňovací zákon, který Hitlera vybavil téměř neomezenými pravomocemi/vládnout dekrety, kterými vládne i Putin..

Za zhoršujícího se zdravotního stavu Hindenburga Hitler doprovázel maršála, kdekoliv se tento objevil na veřejnosti, kde se Hitler maršálovi hluboce klaněl a projevoval mu nejvyšší úctu, třebaže v soukromí o něm mluvil jako o „tom starém reakcionáři, jehož smrti se již nemůže dočkat “, aby mohl spojit úřad prezidenta a kancléře do jedné funkce.

Hindenburg byl nejvyšším velitelem německé armády, která jej ctila, takže kdyby se Hindenburg rozhodl Hitlera sesadit, Reichswehr by stál za Hindenburgem. Proto si Hitler, dokud Hindenburg žil ( zemřel 2.8.34, 87 let) , dával velký pozor, aby si Hindenburga nepopudil ( Hindenburg neodsouhlasil pouze jeden Hitlerův návrh zákona, a to v 4/1933 „Zákon o obnově profesionální státní správy“, který nařizoval okamžité vyhození všech židovských státních úředníků na všech úrovních. Hindenburg tento zákon odmítal podepsat, dokud z něj nebyli vyjmuti všichni židovští veteráni z 1.sv.v., židovští úředníci z doby války a Židé, jejichž otcové ve válce bojovali – Hitler, aby návrh prošel, musel odsouhlasit Hindenburgovy výhrady ).

Nacistický režim využil vykonstruovaného „ terorismu „ nejen při zapálení Reichstagu, ale i v roce 1938, kdy nacistická policie 27.10.38 zatkla 17.000 polských/PL Židů (měli v Německu povolení k trvalému pobytu, mnozí se v Německu již narodili, ale pro německou praxi, založenou na ius sanguinis/právu krve, nemohli dostat německé občanství ) a deportovala je na PL hranice.

17.000 židovských rodin se za chladného počasí bez jídla ocitlo v bezvýchodné situaci, protože je nechtěli přijmout ani Poláci, kteří v 3/1938 přijali zákon, kterým zbavili PL občanství občany, kteří žili v cizině trvale po dobu delší 5 let, takže se stali apatrides/mezinárodními bezdomovci.

17letý Žid Herschel Grynszpan, kterého rodiče 1935 vyslali před nacisty do PAR ke stejně chudobnému strýci, kde byl Grynszpan jako apatrides ilegálně, a tudíž skrývající se před francouzskou policií, dostal pohlednici od své sestry, která mu popsala bezvýchodnou situaci rodiny na PL hranici.

Grynszpan 7.11.1938 přišel na německé velvyslanectví a v odvetu za osud své rodiny zastřelil německého velvyslance Ernsta von Ratha, viz kauza Grynszpan, dodnes zcela nevyjasněná, protože Grynszpana francouzská policie okamžitě zatkla, po okupaci byl vydán Němcům, a přesto přežil válku.

Goebbels jeho činu využil k propagandě „ celosvětového židovského spiknutí a židovského terorismu „ , a jako záminku k rozpoutání Křištˇálové noci/pogromů proti Židům ze dne 9.11.38 ( třebaže sami nacisté učinili národní hrdiny z vrahů německého ministra zahraničí Walthera Rathenau (1922) a z vraha rakouského kancléře Dollfusse 1934 ).

Terorismu se tudíž využívalo jako katalyzátoru ke změně režimu, viz kauza Putin.

Když Jelcin Putina zcela překvapivě jmenoval 2.8.99 premiérem, Putina nikdo neznal ( třebaže se Putin na zviditelnění připravoval již od jara 99/ viz kauza Dagestán z 5/99 ).

O měsíc později Putina zviditelnily výbuchy bomb proti panelákům v MOW a ve Volgogradu, v Rjazani byly bomby objeveny včas díky pozornosti místních občanů.

Jeden člen Dumy dokonce další útok FSB prozradil v Dumě, Kreml však za autory útoků označil čečenské islámistické radikály, třebaže Čečenci byli ve víře velmi vlažní.

Když se stal po vpádu do Čečenska úřadujícím prezidentem, průzkumy mu dávaly šanci jen na 2% hlasů, následovala Dubrovka (podzim 02) a Beslan (9/04), teroristické činy, které Putinovi a FSB zajistily neomezenou moc, v roce 04 zrušil přímé volby gubernátorů, které poté jmenoval jako své loutky, viz mé články Dubrovka + mé články o Beslanu + Jak Beslan posloužil Putinovi.

Na podzim 03 před klíčovými parlamentními volbami ( na jaře 04 se konaly prezidentské volby ) Putin zlikvidoval ruský nezávislý tisk zákonem o autocenzuře ( jako nastupující diktátor první ránu zasadil nezávislým médiím Gusinského a Berezovského ), viz útoky Trumpa proti US médiím.

V 10/03 Putin brutálně zaútočil nejen proti ruským médiím, ale zatkl i Michaila Chodorkovského, jenž se mu odmítl podřídit s tím, že bude možná i kandidovat v prezidentských volbách proti Putinovi na jaře 04.

V případě Chodorkovského se naplno projevila Putinova taktika braní rukojmích, mj. pro tyto účely zatkl Chodorkovského společníka Platona Lebeděva a právničku Světlanu Bachminovou, která po zatčení několikrát zkolabovala, své malé děti mohla vidět až po třech měsících vazby.

V letech 013-014 Putinova propagandistická média 24 hodin denně varovala před fašistickou hrozbou vycházející z Ukrajiny, třebaže Kreml financuje veškerá neonacistická hnutí Evropě .Tato propaganda měla zakrýt podvratné aktivity Kremlu a jeho vojáků na východní Ukrajině.

List Le Monde ze 6.3.17 uvádí, že po zcizení Krymu, vyhlášení protiruských sankcí a po zrušení ze strany Hollanda kontraktu o dodání útočných výsadkových a velitelských lodí Mistral ( podzim 014 ), Kreml pod rouškou teroristické skupiny IS v roce 015 ( 7.1.015 byla vystřílena pod rouškou IS redakce Charlie Hebdo, 12 mrtvých, Putinova loutka Ramzan Kadyrov po vystřílení redakce hrozil, že urážet islám nikdo nebude, již v 12/014 Kadyrov v rozhovoru tajemně prohlásil, že se brzy budou „dít věci“, v návaznosti na útok francouzská policie zatkla i dva Čečence „kadyrovce „ ) uskutečnil kybernetický útok proti francouzskému TV kanálu TV5 Monde a odvysílal islámistické hrozby, které měly průhledně pomoci Marině Le Pen, financované Kremlem, k větší popularitě ( viz také prohlášení US ministerstva spravedlnosti z 15.3.17 o tom, že US justice obžalovala dva FSB důstojníky, Dmitrije Dokučajeva + Igora Suščina , a dva ruské hackery, Alexeje Belana + Karima Baratova, etnického Kazacha s duálním rusko- CAN občanstvím, z kybernetického vloupání se do databází Yahoo, přičemž Belan byl již obviněn z útoků proti institucím EU, ale před evropským zatykačem uprchl do RF).

V roce 016 se ruská propaganda zaměřila na pomoc německé ultrapravici proti Merkelové, kremelská média v čele s Lavrovem rozšířila lež o znásilnění nezletilé Němky ruskéhevropským o původu muslimskými běženci ( jako v roce 014 o znásilnění ukrajinské holčičky z Donbasu „ kyjevskými fašisty „ ). Dnes Putin po dobytí poloviny Sýrie dobývá stejně brutálně Libyi.

IS pomohl i Kremlem podporovanému diktátoru Bašíru Asádovi, jenž veškerou opozici vůči svému režimu označuje za „ islámistické teroristy „, kteří na cestě k totalitě vydatně pomohli nejen Putinovi, ale i Erdoganovi, jenž si několika útoky vyrobil tureckou „Dubrovku „, a svůj přerod v diktátora úspěšně završil zinscenovaným pokusem o puč z 15.7.016, po kterém pozatýkal nejen všechny své odpůrce v armádě, ale i v médiích a ve státní správě, aby mohl snadněji realizovat referendum o změně Atatürkovy prozápadní ústavy ve prospěch svých neomezených sultánovských pravomocí na úkor parlamentu a justice.

Putin se stále rozmýšlí, zda přijmout carskou korunu

Na rozdíl od Erdogana Putin není nadšený výzvami svých lidí, aby se stal carem, tvrdí jeho mluvčí Peskov, jehož dcera od šesti let žije a studuje ve Francii, a odmítá se vrátit do RF ( je Peskov rukojmím Putina ?) / Владимир Путин отнесся к предложению сделать его царем «без оптимизма» http://theins.ru/news/48471 .

Možná proto, že Putin váhá, zda se nemá prohlásit za cara, nebyla v ruských médiích žádná větší zmínka ke 100.výročí abdikace ruského cara Mikuláše II, kterému Putin vyčítá, že si zahrál na demokrata a přišel o Aljašku, která je, dle Kremlu, stále ruská. Proto je nutné učinit z Putina diktátora s neomezenými pravomocemi, a dobýt Aljašku zpět.

Po místopředsedovi Dumy Žirinovském a dalších poslancích Dumy, nabídla carskou korunu Putinovi jeho loutka na Krymu Sergej Aksjonov, od 27.2.014 „ premiér autonomní republiky Krym „, voják z povolání, řeckořímský zápasník z Moldavska, tvrdící, že Rusko potřebuje znovuzavést absolutistickou monarchii, v níž by měl Putin absolutistická práva, viz Rusko již žije s monarchou / «Россия уже живет с монархом» http://ru.krymr.com/a/28373237.html.

Proti obnovení monarchie je šéf Dumy Vjačeslav Volodin, bývalý šéf Putinovy strany, Putinem v 10/016 vyhozený z Kremlu z funkce 1.náměstka šéfa prezidentské kanceláře, kterou převzal po Vladislavu Surkovovi, novým šéfem prezidentské kanceláře je Sergej Kirijenko. Proti obnovení monarchie je i historik Andrej Zubov.

Zcizení Krymu byl osobní projekt Putina, potvrdil Aksjonov Аксенов: Крым – это личный проект Путина http://ru.krymr.com/a/news/28370243.html

Šéf Putinem rozpuštěného krymskotatarského madžlisu Refat Čubarov na Facebooku 15.3.17 informuje, že dva důstojníci FSB ve Feodosii zadrželi Krymského Tatara Emila Muchteremova, odvezli jej za město a přinutili jej vykopat si hrob. Když zjistili, že se mu podařilo telefonovat, zmizeli/.В оккупированном Крыму сотрудники ФСБ вывезли в поле крымского татарина и заставили рыть себе могилу http://censor.net.ua/news/432163/v_okkupirovannom_krymu_sotrudniki_fsb_vyvezli_v_

Stane-li se Erdogan po referendu sultánem, je pravděpodobné, že se Putin stane v blízké době carem, anebo, jak navrhl další poslanec Dumy Michail Jemeljanov za menší stranu Spravedlivé Rusko by Putin mohl být volen jen " zemským sněmem " /В Госдуме предложили избирать президента на земском соборе https://rufabula.com/news/2017/03/15/president

Ruský volejbalista byl pro své dlouhé nohy po stížnosti stewardky vykázán z letadla v Samaře/Видео: Российского волейболиста сняли с рейса из-за длинных ног https://rg.ru/2017/03/15/video-v-samare-volejbolista-sniali-s-rejsa-iz-za-dlinnyh-nog.html

Možná, že rozšířené pravomoci utrží i Mahmúd Abbás, pokud byl agentem KGB, jak se o něm tvrdí, viz The Jerusalem Post ze 6.2.17

ABBAS’S UNTRANSLATED BOOK/Abbásova do žádného jazyka nepřeložená kniha, třebaže Abbás prohlašuje, že 20 jeho knih bylo přeloženo do mnoha jazyků.

Jde o Abbásovu knihu z roku 84, údajně napsanou na zakázku KGB, Tajné kontakty sionistů s nacisty, ve které Abbás tvrdí, že k žádnému holokaustu nedošlo, a pokud ano, tak jej realizovali sami sionisté, kteří chtěli, aby se všichni evropští Židé ze strachu před terorem odstěhovali do Palestiny/

http://www.jpost.com/Opinion/Abbass-untranslated-book-480751

Rozšířené pravomoci by mohlo po neslavném Brexitu, který prosadili nacionalisté, dostat i Irsko a Skotsko ( referendum v jedné zemi by znamenalo referendum v druhé zemi ), které by utvořily eurokeltskou zónu, čímž by se Spojené království za potlesku Kremlu úspěšně rozpadlo.

Nizozemský premiér Rutte ukázal, že proti výstřelkům militantního islámismu ( viz mj. Erdogan) lze bojovat i bez ultrapravicových stran - vřelé díky všem Nizozemcům, kteří hlasovali pro Rutteho.

Snad stádo 40 NL krav, deportovaných z TR, transport přežije, viz Turkey expels Dutch cows amid diplomatic crisis.

Autor: Andrea Kostlánová | středa 15.3.2017 16:47 | karma článku: 12.60 | přečteno: 527x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Jak Stalin vydíral Charlese de Gaulla v Moskvě (1944)

Polsko bylo cenou nejen předválečného, ale i poválečného „ míru „. Krátce po kapitulaci Varšavského povstání se 10.10.44 neformálně setkal Churchill se Stalinem, aby si po střední Evropě rozdělili ještě nerozdělený Balkán.

16.10.2017 v 10:21 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 895 | Diskuse

Andrea Kostlánová

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“

„Kalašnikovy, pecny chleba a prášky proti bolení hlavy pro varšavské povstalce“, aneb Rokossovského neuvěřitelné Paměti

15.10.2017 v 8:57 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 562 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Pokusili se „berlingovci“ o pomoc varšavským povstalcům ?

2.8.44 po půlnoci přišla Stalinovi z britského/UK genštábu zpráva o vypuknutí Varšavského povstání/VP, která obsahovala UK žádost o pomoc ve prospěch povstalců. Stalin učinil pravý opak a nařídil gen. Rokossovskému, aby okamžitě

13.10.2017 v 14:37 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 572 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Varšavské povstání, spojenecká pomoc " jen se souhlasem Stalina "

Po zavraždění gen. Sikorského v 7/43 se stal vrchním velitelem PL armády gen. Kazimír Sosnkowski /1885-1969 Quebec/, intelektuál – filozof a lingvista, přítel Piłsudského, v 1.sv.v. byl jeho náčelníkem genštábu.

12.10.2017 v 13:47 | Karma článku: 10.78 | Přečteno: 557 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Tichý(Bnj)

Každý máme strany, bez kterých bychom se obešli

Po volbách to asi nepůjde jinak, než složit nějakou koalici. Dnes ještě nevíme, kdo se do Sněmovny dostane a jakou bude mít sílu.

17.10.2017 v 15:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Plané sliby partají před volbami

Televizní Vyhrazeno pro ... spustilo „slibotechnu“ partají, ve které se předhánění ve slibech voličům co všechno, v případě jejich zvolení, pro jejich blahobyt dnešní a budoucí, prosadí a zavedou.

17.10.2017 v 14:41 | Karma článku: 2.65 | Přečteno: 79 | Diskuse

Vít Klíma

Jak motivovat moudré a chytré lidi do vedení státu?

Virilista je nevolený člen určitého (např. zákonodárného) sboru s tzv. virilním (osobním) hlasem, jehož členství v daném sboru je vázáno na nějaký jím dosažený úřad nebo hodnost.

17.10.2017 v 12:27 | Karma článku: 7.37 | Přečteno: 209 | Diskuse

Rostislav Říha

Piráti, Kalousek a půlka zadku.

Podle Voltaira prý, když pirátům došlo na moři maso, tak každé zajatkyni ujedli vždy jen polovinu zadnice. Rád bych, aby se můj národ zachoval také logicky.

17.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 621 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Kim prý hrozí, že jaderná apokalypsa může začít každou chvíli…

Už se z toho stal tak trochu kolorit, z těch výhrůžek, kterými „rakeťák“ Kim častuje celý svět. Celý svět si láme hlavu co s ním. Možná je recept hodně jednoduchý...

17.10.2017 v 12:05 | Karma článku: 13.06 | Přečteno: 441 | Diskuse
Počet článků 944 Celková karma 14.76 Průměrná čtenost 1349

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.