Kreml pod záminkou repatriace rodin repatriuje i ruské příslušníky IS

3. 12. 2017 18:54:53
Vztahy bolševiků se Sýrií se datovaly ještě z doby, kdy byla Sýrie od roku 1920 mandátním územím Paříže (Francouzi od Sýrie 1925 odtrhli Libanon, stejně jako Britové od Iráku 1961 Kuvajt, Bagdád musel na nátlak ostatních arabských

států ustoupit a Kuvajtu se vzdát ).

Když Paříž v roce 46 oficiálně udělila Sýrii nezávislost, Kreml se svými syrskými revolucionáři ze strany BAAS (1940) podepsal tajnou dohodu o spolupráci, tj. o dodávkách SU zbraní.

V roce 66 Kreml dosadil k moci baasistického gen. Salaha Jadida /1926-1993/, jenž podpořil sjednocení Sýrie s Násirovým Egyptem.

V roce 70 gen. Jadid navzdory nesouhlasu Násira vyslal na pomoc palestinským teroristům z Arafatovy OOP, bojujícím proti jordánské armádě, své vojáky – v době tzv. jordánského Černého září (10.000 mrtvých) náhle na summitu šéfů Ligy arabských států, den poté, co pomohl vyjednat příměří mezi Arafatem a jordánským králem Husajnem, 28.9.70 zemřel „ na infarkt „ prezident Násir - na jeho pohřbu král Husajn plakal a Kaddáfí z emocionálního stresu 2x zkolaboval (navzdory Kremlu se Násir přátelil s Titem a Nehrúem, a jako oni prosazoval politiku pozitivní neutrality ). Po Násirovi nastoupil Anvar Sadat, jenž Násira, stejně jako Kreml, kritizoval.

V roce 56 dodávky čsl.zbraní Násirovi pomohly vyrovnat převahu izraelské armády, Izraelcům čsl.bolševici dodali zbraně v letech 48-49.

Kreml po masakru v Jordánsku, který vyvolali teroristé z OOP ( 71 z Jordánska vyhnáni a 74 za diplomatické pomoci Kremlu uznáni OSN za „ jediné představitele palestinského lidu „ ), dal před gen. Jadidem přednost pluk. Háfizu Asádovi, jenž chtěl udržet Sýrii v rámci Sjednocené arabské rep. (s Egyptem ).

Panarabská strana BAAS se v 50.letech musela pro svoje přežití spojit proti konzervativním stranám s nenáviděnými komunisty, které baasisté, aniž Kreml protestoval, věznili a mučili v podzemních kobkách. 1963 provedli baasističtí důstojníci puč, a od té doby vládne strana BAAS nepřetržitě .

V době Gorbačovovy pěrestrojky (85) se obě země odcizily a přeorientovaly se na Západ. Začaly spolu komunikovat až v roce 03, kdy Putin Damašku obnovil dodávky zbraní výměnou za obnovu ruských vojenských námořních základen v Sýrii, viz můj článek Sýrie za Háfize Asáda, historie plná paradoxů.

Západ propásl příležitost v 8/013 poté, co Asád 21.8.13 zasypal civilisty v Ghútě na předměstí Damašku barely s bojovými plyny ( podruhé učinil to samé 4. 4. 17 v provincii Idlib v Chán Šejchún, kdy mj. Asádův/Putinův sarin zavraždil 30 dětí, Asád a jeho ruští poradci dále v 8/016 shodili v provincii Idlib barely s chlórem ).

Intervence proti Bašíru Asádovi na základě zmocnění RB OSN byla nejvhodnější po jeho použití chemických zbraní v létě 013, ale RF ji vetovala, a od dohodnutých bilaterálních francouzsko-US náletů ( Cameronovi je zatrhl parlament ) na poslední chvíli, když již francouzští piloti byli v letounech ( Hollande 13.11.012 požadoval zrušení embarga, aby mohl dodávat zbraně protiasádovské opozici, Hollande prohlásil, že PAR za jedinou zákonnou představitelku syrského lidu uznává jen Syrskou národní koalici, a 13.12.012 ministr zahraničí Laurent Fabius zkritizoval Obamovu snahu zapsat na Putinovo přání Frontu al-Nusra na seznam teroristických organizací), odstoupil ustrašený Obama, čehož využil Kreml, a 9.9.13 navrhl plán na likvidaci Asádových chemických zbraní pod ruským dohledem, což Obama 14.9.13 Putinovi odkýval.

Od té doby Kreml svými nekonečnými vety ( objasnění chemických útoků zamítl celkem 9x) v RB OSN brání vyšetření těchto Asádových zločinů ( měl ruské vojenské poradce ). Na poslední ruské veto francouzský zástupce Francois Delattre reagoval slovy, že ani ruské veto Asádovi a Kremlu nepomůže.

Zda váleční zločinci, kteří shazovali bojové plyny na syrská města, budou postaveni před mezinárodní válečný tribunál, není tudíž jisté, maximálně budou před vojenský tribunál postaveni protiasádovští velitelé pochytáni v ruské/Asádově zóně v Sýrii.

Jistě není náhodné, že bojové plyny a ruské tříštivé pumy dopadaly jen na prozápadní protiasádovskou opozici a na tzv. bílé helmy, humanitární pracovníky, sponzorované Západem, nikoliv na IS, který se hemžil ruskými občany.

V 5/014 Putin + Čína vetovaly návrh rezoluce RB OSN, aby byl Asád postaven před mezinárodní trestní tribunál.

Když Putin 28.9.015 navrhl na zasedání VS OSN „ širokou mezinárodní koalici, včetně Asáda „ , Hollande mu odporoval s tím, že „ Asád je příčinou problému, proto nemůže být součástí jeho řešení „ ...

Následovaly 13.11.015 atentáty v PAR, 16.11.015 Hollande v NS prohlásil, že je Francie v Sýrii ve válce.

14.11.015 bylo ve Vídni dohodnuto, že „ mezinárodní společenství bude podporovat uzavření příměří mezi jednotlivými syrskými frakcemi, aby mohl být do 6 měsíců stanoven časový rámec pro vypracování nové ústavy „ .

Od 1.1.016 měli Asád a syrské povstalecké frakce dle vídeňských dohod jednat o podmínkách příměří, které by vstoupilo v účinnost 14.5.016, načež by po něm v roce 2017 následovaly časově neupřesněné „ volby „.

Byla to jen prázdná slova Lavrova a Johna Kerryho určená k oklamání veřejnosti. John Kerry dokonce s vynuceným úsměvem tuto dohodu nazval „ jedinečnou šancí pro Sýrii „ ...

Viz můj článek Džihádisté potřebují, aby v Evropě zvítězily protimuslimské strany ...

Ruská armáda v Sýrii na města shazovala i zakázané termobarické zbraně/vakuové/ aerosolové bomby, které NATO nepoužívá, a které Putinova armáda otestovala v Čečensku ( vyvinuty již Hitlerovými vědci).

Ruská brutalita v Putinově válce proti městům ( 2 bitvy o Groznyj, první proběhla ještě za Jelcina, Aleppo/Halab, Homs, které povstalci vyklidili jako poslední v 3/017, srovnáno se zemí bylo i s civilisty město Rakka ), nemá v dnešní historii obdoby, ale Putinův patriarcha Kirill prohlásil, že Putinova válka v Sýrii je spravedlivá a svatá /Кирилл: Война в Сирии справедливая, оборонительная, священная https://www.youtube.com/watch?v=bko2IrDMnKw

Putin ve svém komentáři k sestřelení ruského bombardéru (24.11.15) poněkud zmateně prohlásil, že oba bombardéry byly na speciální misi proti „IS“, protože hornatý sever provincie Latakia slouží jako útočiště občanům RF, kteří v řadách IS bojují ( v roce 016 FSB uvedla, že jich je 3.000, nezapočítala však rusofonní džihádisty ze střední Asie ), a kterým je nutno zabránit v návratu do RF, protože, třebaže mají ruské pasy, je nutné je považovat za mezinárodní teroristy .

Ve skutečnosti Putin v terénu činí přesný opak toho, co oznámuje veřejnosti, v tomto případě sbírá ruské džihádisty ze zadržovacích táborů a potají je převáží vojenskými letouny do RF... Na veřejnosti tvrdí, že repatriuje jen jejich rodiny – repatriace rodin ruských džihádistů má zamaskovat fakt, že jsou do RF sváženi i samotní džihádisté, Putinovi se ještě budou hodit.

Kouřovou clonou repatriací rodin džihádistů , manželek a dětí ze Sýrie a Iráku, Putin v létě 017 pověřil svoji loutku Ramzana Kadyrova.

První letadlo s rodinnými příslušníky ruských bojovníků IS přiletělo za velké publicity ze strany Russia Today na letiště v Grozném 25.8.17, přivezlo 5 dětí. Další letadlo v 9/17 přivezlo 55 žen a dětí, taktéž v 10/017, zatím poslední „kouřová“ repatriace se konala 13.11.17 (41 žen a dětí, Anna Kuzněcová z Kremlu pro Putinova lidská práva odhaduje celkový počet repatriovaných dětí ruských džihádistů na 445, žen na 512 ).

Samotná šéfka RT Margarita Simonjanová, Putinova mediální kolaborantka, halasně poukazovala na to, jak vzorně se RF, muslimská mocnost, stará o rodiny svých džihádistů, aby zakryla fakt, že hledání rodin ruských džihádistů je jen záminkou k vyhledávání ruských příslušníků IS a jejich odvoz zpět do RF, jak potvrzuje západní zpravodajství.

Ramzan Kadyrov agendou repatriace ruských příslušníků IS pověřil svého důvěrníka z Aleppa , jenž mu radí v záležitostech BV, Zijáda Sabsabiho*1964 ( do Čečny jako vysokoškolák přijel v roce 89, zradil Džochara Dudajeva, jenž mu 91 zajistil ruské občanství, vystudoval v Petrohradu Fakultu mezinárodní žurnalistiky a za Putina MOW Diplomatickou akademii ), jenž objíždí tábory a hledá zadržené osoby s ruským pasem.

Oficiálně hledá ženy a děti, ale syrští Kurdové potvrdili, že v jejich táborech se zajatci se objevoval ve společnosti ruského gen. Alexeje Kima z ruského genštábu v Sýrii, a oba se starali jen o převoz zpět do Ruska velitelů a šéfů IS s ruským pasem na palubě vojenského letounu Il-76, uvedlo syrské opoziční rádio Rozana FM.

V této oblasti však žádní bojovníci IS nepůsobí, upozornila Putina po jeho tiskovce plné lží světová média.

MA-Khamza-Russian-trophies-Nov-15Působí zde vojáci Syrské svobodné armády/FSA, spoluprací se kterou se Putin vychloubal, aby na ní vzápětí vyslal své bombardéry a svými vety chránil mezinárodního zločince, který na ni shazoval barely s bojovými plyny ( pokud je neshazovalo ruské velení ).

V hojné míře zde působí občané RF ze Severního Kavkazu ( které sem vyslal Kadyrov ), aniž by byli napojeni na IS ( v jehož službách působí další občané RF ).

LU6zY35ZMqsNikým nezvolený Bašír Asád po několikeré návštěvě Kremlu, třebaže jinak jako severokorejský Kim nikam nejezdí, nakonec ruskému tlaku podlehl, a oficiálně Putina v den zahájení agrese 30.9.15 požádal o vojenskou „ pomoc“, stejně jako o ni požádali čsl. vlastizrádci, přisluhovači Kremlu, v roce 68.

Všechny cesty Miloše Zemana a jeho dvořanů ( mj. Ovčáčka a Mynáře bez bezpečnostní prověrky ) do sankcionovaného Ruska, vyvolávají stejné otazníky jako cesty kolaborantů z roku 68.

Zemanova vyhaslá tvář připomínala nedobrovolnou cestu stejně vyhaslého prez. Háchy do BER.

Kreml Zemana bez varování vystavil zkoušce, zda konečně schválí okupaci z 21.8.68, kterou svého času Zeman odsoudil ( Zeman si měl před cestou do Kremlu připomenout, jak v Kremlu v 3/53 zdravotně dopadl Klement Gottwald, kterému po příletu do Prahy bylo špatně již po vystoupení z vládního speciálu a o tři dny později tento těžký alkoholik z genetického fondu KSČ zemřel, Zemana mohli úspěšně ozářit, nadměrnou radiaci Kreml dokonce přiznal ).

Dokonale sehrané duo Putin-Šojgu v hlásné troubě ministerstva obrany Krasnaja zvezda v den příjezdu Zemanovi a ČR připomněli, že ještě Kremlu nepoděkovali za SU okupaci z 21.8.68, a že by tak měli neprodleně učinit ( viz článek z 21.11.17 Leonida Maslovského zveřejněného na webu ruské armádní televize Zvezda, placené ruským ministerstvem obrany, + viz vyjádření bývalého ministra obrany, kancléře prez. Havla a posléze do Putinova puče velvyslance v RF Luboše Dobrovského *1932, spolužáka Jiřího Dienstbiera, 59-68 redaktor zahraniční redakce Čsl. rozhlasu, v letech 67-68 dopisovatel v Moskvě, 1970 vyloučen ze strany, chartista) .

Vyhlášený cynismus podpluk. KGB Putina opět zabodoval, když Zemanovi s velkou slávou jako dárek předal vzácnou historickou listinu Obnovené zřízení zemské z roku 1627. Z historického hlediska je to vzácný dar, mimochodem, jak se do Kremlu dostal ( ?).

Načasování dárku s připomenutím Kremlu, že ČR Kremlu dluží poděkování za okupaci ČSSR, je symbolické – Zeman svým prezidentováním pod rouškou (Putinem prosazované) ekonomické diplomacie hájil ruské zájmy ( viz Zemanova hradní družina v čele s jeho klíčovým poradcem Martinem Nejedlým, Mynářem a spol., viz pluk. Zbyněk Zbytek, člen delegace) jak v ČR, tak v zahraničí ( mj. schvalování okupace Krymu, četné návštěvy sankcionovaného Ruska, třebaže z vojenské přehlídky v roce 015 Zeman nakonec vycouval).

Vrácením listiny, která právně utvrdila podřízení českých zemí Habsburkům a jejich absolutismu, Kreml českému prezidentovi a ČR připomíná vazalství ČR vůči RF personifikované Václavem Klausem a Milošem Zemanem ( v budoucnosti i Václavem Klausem mladším ? ).

Není jisté, zda české armádě pomůže 12 vrtulníků UH-1Y, které chystá za 575 mil. dolarů koupit, US zamini jejich prodej české armádě v 10/017 schválilo, v každém případě se budou hodit.

Nezávislá webová stránka meduza.io 20 ruských novinářů z bývalé agentury lenta.ru, kteří v létě 017 spolu se šéfredaktorkou lenta.ru Galinou Timočenkovou ( z lenty.ru na jaře 014 odešlo 70 novinářů ), emigrovali před Putinem do Lotyšska, protože odmítli jeho okupaci Krymu, uvádí, že poté, co se začaly ozývat negativní reakce na článek Maslovského z 21.11.17, redakce Zvězda nejprve upravila nadpis na neutrálnější znění „Československo 1968 : Historie tzv. Pražského jara“, a teprve poté, co Zeman proti článku protestoval u Medvěděva, byl článek stažen ( třebaže Zvězda k článku připojila obligátní větu :“ Názory autora nevyjadřují nezbytně názory Zvězda „ ).

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Feuromaidanpress.com%2F2017%2F11%2F27%2Fczechoslovakia-should-be-grateful-to-the-ussr-for-1968-russian-propaganda-says%2F&h=ATPuLDQyLPdCfF4irMnmd8V-712zoz-vSbanak25QWgUcuPBMqrbkoNno58pbP0ql4ZWk_VMLoLv3wma-kEMq06GlG07lT1Mtoc8nCFlfK2TUghRKX24QFR92_idAzZraoEjySAR9pRm_0y2_wZ08NAuS18NwRvYMNGe5P9-aaIO2mvjOoCh6d5H9p9H90x56ZBvRyirpRkdyWbpYUIZDhVsM1IMXXfkwltZgt2P0RW2AFhcPk63wyhcmKwWzOFbBLFE_MTvUs2mqycc4I-5Vt0Y2oqOnsss

Autor: Andrea Kostlánová | neděle 3.12.2017 18:54 | karma článku: 13.27 | přečteno: 585x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Hybridní zbraň Ruska veřejně prospěšnou stavbou ?

Ruský plyn proudí do Česka nejen přes Ukrajinu a Slovensko, ale i alternativními trasami - plynovodem Gazela napojeným na Nord Stream po dně Baltského moře ( porušuje všechny zavedené ekologické normy ),

22.2.2019 v 13:43 | Karma článku: 16.03 | Přečteno: 1175 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Podrobnosti sestřelení SA1812 a MH17 jasně ukazují na Kreml

K majetku se Putin dostal přes tambovskou mafii, k politické moci přes Borise Berezovského. 1990 po návratu z NDR Putin působil jako agent KGB na rektorátu Leningradské univerzity, kde Anatolij Sobčak, první demokraticky zvolený

10.12.2018 v 10:48 | Karma článku: 24.43 | Přečteno: 1676 | Diskuse

Andrea Kostlánová

1968 a falšování historie ze strany Putinova Ruska

Politicky nejistý rok 1968 provázelo mnoho záhadných sebevražd a úmrtí, likvidovali se zejména poslední svědci v souvislosti s vraždou Jana Masaryka ( 10.3.48 v den, kdy se poprvé měla veřejnosti představit nová poúnorová vláda ),

12.9.2018 v 15:12 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 851 | Diskuse

Andrea Kostlánová

1968, generál Šejna a válečné zločiny čsl. komunistů

V 2/68 byl zatčen pro podezření z „hospodářské“ kriminality Šejnův spolupracovník politický gen. Miroslav Mamula /1921-1995/, vedoucího 8. oddělení ÚV na ministerstvu obrany, jenž měl se Šejnou plánovat vojenský puč na podporu

10.9.2018 v 14:35 | Karma článku: 19.50 | Přečteno: 1725 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Bárta

Pepa Nos povolává na Milion chvilek ozbrojence.....

Okamurovec Pepa Nos,certifikovaný jogin a podle toho co píše na svých stránkách i nenávistí nemocný člověk povolává na demonstranty z Milionu chvilek ozbrojenou moc.Jen další případ potvrzující,že se stářím moudrost nepřichází...

17.6.2019 v 6:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Martin Mařák

Mariánský sloup, symbol EU a německo-českého přátelství

Pražský starosta z Pirátské strany, která je známá svým silným prounijním cítěním a zároveň programovou nelibostí k jakýmkoliv formám nacionalismu, se kupodivu přidal k hlasům českých šovinistů.

16.6.2019 v 23:40 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 302 | Diskuse

Jirka Severa

Proč v aféře s pohřební mafií Putin bezpečně stojí za novinářem Golunovem

Podle názoru Karla Svobody z Institutu mezinárodních studií FSV UK, v náhlém sproštěním žaloby a propuštění ruského novináře Golunova z domácího vězení „nejde o vítězství spravedlnosti, ale pouze výjimku ze zajetého režimu, který

16.6.2019 v 23:33 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 167 | Diskuse

Ladislav Jílek

Jsme montovna?

Tento argument slyším i čtu velmi často a většina ho považuje za pravdivý. Velmi zřídka však někdo přijde s vysvětlením, proč tomu tak je.

16.6.2019 v 20:12 | Karma článku: 18.18 | Přečteno: 559 | Diskuse

Libor Čermák

Český národ by se měl postavit proti "Milionu chvilek"!

A jasně ukázat, že ačkoliv to veřejnoprávní média rádi hlásají, tak že to, co tito "aktivisti" předvádějí, že to není vůbec žádný většinový politický názor, ale naopak politický směr, který jde proti obyčejným lidem.

16.6.2019 v 19:04 | Karma článku: 39.61 | Přečteno: 1718 |
Počet článků 976 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1400

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.cz

Najdete na iDNES.cz