Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. dubna 2020 Ema

Západ v obležení Stalinových vrahů - Stalin popravoval německé antifašistické uprchlíky

3. 03. 2020 21:31:06
Radista GRU Alexandr Foote : „ Nacistické Německo bylo v porovnání se sovětským Ruskem rájem svobody“ .

1934 se Donald Maclean z Cambridgské Pětky stal agentem NKVD, rekrutován Theodorem Maly, madˇarským katolickým knězem, jenž se stal sovětským ilegálem/špiónem operujícím bez diplomatického krytí v Londýně, vystupující jako obchodník s rakouským pasem.

NKVD Macleanovi nařídila, aby vstoupil do diplomatických služeb, zkoušky do státní služby složil, zkušební komise se jej zeptala, zda během studií nekoketoval s komunismem, protože věděla, že byl ve 2. ročníku na výletě v Moskvě. Maclean odpověděl, že ano, ale zklamal se, proto s komunismem skončil - komisi to stačilo a přijala ho.

1936 Maclean pracoval ve Výboru pro nevměšování se do španělské občanské války, který monitoroval aktivity těch, kteří se do války vměšovaly – Moskva, Berlín, Řím.

V létě 1937 byl jeho NKVD nadřízený Theodor Maly odvolán do Moskvy, kam odjel, přestože tušil, že bude zatčený – byl zatčený hned na letišti, mučen a popraven. Místo Malého přijela do Londýna Kitty Harris, manželka šéfa US KS, aby fungovala jako prostředník mezi Macleanem a jeho NKVD nadřízeným. Maclean po práci nosil dokumenty do jejího bytu, kde je fotografovala. Během dvouleté spolupráce nanosil do jejího bytu 45 krabic.

Když Stalin celou londýnskou NKVD rezidenturu popravil, stal se 1939 šéfem nové sítě v Londýně Anatolij Gorsky, jenž dal Macleana na starost Vladimíru Barkovskému /1913-2003/, čerstvému absolventu moskevské špionážní školy ( „ Na můj souhlas se nikdo neptal, řekli mi, zapoměň, že jsi inženýrem, tedˇ budeš špiónem „ , píše v Pamětech).

Od 1938 Maclean zastával funkci 3. tajemníka na britské ambasádě v Paříži, Kreml získal přehled o diplomatické poště mezi Londýnem a Paříží.

Ve Washingtonu byl v letech 1944-48 Maclean dokonce 1. tajemníkem, spolupracujícím s KGB důstojníkem, nelegálem v US, Rudolfem Abelem /1903 v bolševické rodině ruských Němců v Anglii, 1920 se celá rodina vrátila do Moskvy, jeho pravé jméno bylo William Fisher -1971/ a s Leonidem Kvasnikovem /1905-1993/, šéfem NKVD/KGB sekce pro vědecké informace, jenž byl od roku 1943 pod diplomatickým krytím zástupcem NKVD rezidenta v US.

Kvasnikov měl v US vybudovat novou rezidenturní sítˇ, protože starou Stalin svými čistkami zničil, a s touto sítí v nitru samotného projektu Manhattan obstarat jadernou technologii ( Fitinův projekt „Enormoz“ ) a informace o US ponorkách.

Kvasnikov se však dlouho musel spoléhat jen na agenta NKVD fyzika Klause Fuchse /1911-1988 východní Berlín/ přímo z laboratoře v Los Alamos, jenž předával informace o atomovce přes kurýra NKVD, US chemika ruského původu, Harryho Golda /1910 Bern - 1972 US při operaci srdce/. Gold pocházel ze zámožné rodiny ruských Židů, kteří emigrovali do US, ale za světové hospodářské krize přišli o všechno - nastoupili verbíři NKVD, kteří za světové hospodářské krize 1929-33 verbovali lidi do KS, antikomunistu Golda naverboval jeho spolužák – Gold od roku 1934 NKVD předával průmyslová tajemství.

Byl zatčen 1950 s Fuchsem, jenž jej prozradil jako svého kurýra, jenž informace o atomovce předával sovětskému generálnímu konzulu Anatoliji „Jakovlevu“ Jackovi /1913-1993/, NKVD agentu v US. Gold nebyl jediným kurýrem mezi New Yorkem a Los Alamos, kurýry byli i Cohenovi.

Gold po zatčení vyzradil Davida Greenglass z projektu Manhattan, jenž mu rovněž předával informace, a zatčení Greenglasse 1950 vedlo k zatčení jeho sestry Ethel a jejího manžela Julia Rosenberga. Gold i Greenglass byli hlavními vládními svědky proti Rosenbergovým, proto Gold dostal „ jen“ 30 let, odseděl si 15.

Klaus Fuchs jako člen KS 1933 uprchl do Londýna, kde pokračoval ve studiu a stal se asistentem Maxe Borna, významného německého fyzika židovského původu. 1939 byl Fuchs internován na Isle of Man, poté v CAN, 1941 se jako „ důvěryhodný“ mohl vrátit do Londýna, a stal se asistentem dalšího významného německého fyzika židovského původu Rudolfa Peierlse, jenž pracoval na britském projektu atomové bomby.

Informace z Londýna Fuchs předával přes německou komunistku židovského původu ze zámožné profesorské rodiny Ursulu „Ruth“ Kuczynski „ Sonja“ /1907-2000/, jejíž otec René byl agent NKVD, stejně jako jeho syn a obě jeho dcery. Ursula se po vstupu do KSN stala šéfem její propagandistické sekce.

Ursula se provdala za architekta Rudolfa Hamburgera, kamaráda z dětství, s nímž odjela na jeho obchodní cestu do Šanghaje, kde se přes US novinářku kominternistku Agnes Smedley /1892-1950/ seznámila s jejím milencem „novinářem“ Richardem Sorgem, agentem GRU, pod jehož vedením Ursula, která se rovněž stala jeho milenkou, začala pracovat pro GRU ( viz mj. můj článek Richard Sorge, vyzvědač, jenž ztratil zájem o špionáž - Blog ... https://kostlanova.blog.idnes.cz › blog).

Za 1.sv.v. byla Smedley placena německou vládou za protibritskou propagandu v US a za spolupráci s indickými aktivisty, kteří usilovali o nezávislost Indie ( tzv. hinduisticko-německé spiknutí ).

Smedley seznámila Sorgeho se svým japonským přítelem novinářem Ozaki Hotsumi /1901-1944/, jenž se stal Sorgeho hlavním informátorem, a v důsledku toho jediným Japoncem oběšeným za vlastizradu.

Smedley se poté věnovala čínským komunistům, jako jediná zahraniční dopisovatelka absolvovala celý Dlouhý pochod s komunistickou armádou, v rámci práce válečné dopisovatelky pro Frankfurter Zeitung a Manchester Guardian navštívila i některé jednotky nekomunistické. Požádala o vstup do KS Číny, ale byla odmítnuta pro nedisciplinovanost.

1947 byla Smedley v US obviněna ze špionáže pro Moskvu, přestěhovala se do Londýna, kde po banální operaci žaludečního vředu 1950 zemřela.

1934 Sorge poslal Ursulu Kuczynski do Moskvy na GRU zpravodajský výcvik, svého tříletého syna poslala rodičům, kteří z Berlína prchli před nacisty do Prahy. Byla vyslána do Mandžuska, od 1931 pod japonskou okupací, kde se sblížila se svým lokálním GRU šéfem „Ernstem“ , dceru, narozenou 1936, její manžel uznal za vlastní.

Po této aférce ji GRU i s manželem 1936 přeřadila do Varšavy, Ursulu za činnost v Číně, kde dělala radistku komunistickým protijaponským skupinám a podřizovala je GRU, povýšila na majora GRU v době, kdy Stalin popravil přes jeden tisíc německých antifašistických uprchlíků, které označil za trockisty ( 1945-46 i Kuczynská strávila rok v gulagu ).

1938 byla Kuczynská s manželem převelena do Švýcarska, do kterého přiletěla z Londýna, kam její rodina 1934 emigrovala přes Prahu před nacisty ( její otec, agent NKVD, učil na London School of Economics, rodina žila v Oxfordu ), kde si od rodičů a sestry převzala děti i s jejich německou chůvou.

Po příjezdu do Ženevy jejímu muži vypršela platnost pasu, a protože byl německý Žid, nebyla šance na jeho prodloužení. Proto se vzdali německého občanství, a přes prostředníka, jenž pracoval ve Společnosti národů, si zaplatili honduraské pasy.

Bolševicko-nacistický pakt o neútočení a spolupráci ze 8/1939 Ursula tvrdě odsoudila.

Rudolf Hamburger, jenž manželce jako přítel z dětství pomáhal, ač nebyl členem KS, se od roku 1938 snažil o oficiální spolupráci s GRU - ta jej nejprve odmítla, pohrdala jím, ale protože potřebovala Ursulu dostat do Británie, potřebovala jeho souhlas s rozvodem, proto mu na spolupráci pod podmínkou rozvodu kývla.

Ursulu GRU k rozvodu přiměla tím, že ji strašila, že se Německo chystá napadnout Švýcarsko, v němž nacisté zlikvidují Židy, proto se musí provdat za britského občana, aby dostala britský pas, a jakmile britský pas obdrží, může se rozvést ( když již byla provdaná za Beurtona, zjistila po válce, že její manželství s Hamburgerem je stále platné, trvalo nakonec přes 50 let ).

GRU Ursule vyhlédla za nového manžela, aby si Ursula mohla vyměnit honduraský pas za britský, Brita Alexandra Allana Foote, Sándorova radistu.

Foote se k Ursule nastěhoval, ale oženit se s ní odmítl ( Foote, interbrigadista ze Španělska, byl agentem SIS, prostředníkem mezi SIS a Roesslerem, Foote se po zdařeném útěku vrátil do Británie a 1949 napsal knihu, která vyvolává velké otazníky nad „vítězstvím“ Rudé armády nad Hitlerovými generály, vysokého věku se nedožil, zemřel v 51 letech 1956 ) .

Ursula se nakonec v 2/1940 provdala za mladého britského interbrigadistu Lena Beurtona /1914-1997/, jenž byl pro GRU naverbován 1939 její mladší sestrou Brigittou Kuczynskou /1910-1997/jako dešifrant pro skupinu „Rudá trojka“ .

Ursula přijela z Londýna do Ženevy s německou chůvou svých dětí Olgou, kterou odmítla vzít zpět do Londýna, kam s dětmi dorazila 4.1.41. Olga, která se o její špionážní činnosti dozvěděla až v Ženevě, ji proto nahlásila britským úřadům, že je špiónka, ale Britové nereagovali.

Buerton se do Británie na falešný pas vrátil přes neutrální Portugalsko v 7/1942, a nastěhoval se ke své ženě, v 9/1943 se jim narodil syn Peter Beurton, načež Beurton nastoupil do UK armády, zatímco Ursula dostala na starost Klause Fuchse, kterého pro GRU naverbovala její sestra Brigitte. Ursulu informacemi zásoboval i její komunistický bratr, jenž se stal podpluk. US armády.

Ursula ve Švýcarsku rekrutovala agenty, kteří měli být infiltrováni do Německa ( Ursula byla výborná radistka, její kódy odeslané do Moskvy, nebyly nikdy rozluštěny ).

Ursulou založená švýcarská skupina se spojila se skupinou „Rudá Trojka“ Alexandra „ Sándora „ Radó „ Dora „ ( anagram jména Radó ) , madˇarského Žida /1899-1981/, jenž pro GRU pracoval již v Itálii a ve Španělsku, která byla z Rudé kapely nejvýkonnější GRU sítí z jediného důvodu – předávala GRU informace Roesslera.

Všem nezávisle fungujícím skupinám se přezdívalo Rotte Kapelle (viz mj. mé články o Rudé kapele, mj. Rudá kapela ve Francii,v Belgii a v Německu - Andrea ...https://kostlanova.blog.idnes.cz › blog

+ Rudá kapela v režii švýcarské vojenské rozvědky (Acta ... https://kostlanova.blog.idnes.cz › blog ).

Také první potíže s identitou Ursuly Kuczynské-Hamburgerové- Beurtonové přišly krátce po válce - Ursula se v Číně seznámila s bývalým šéfem MI5 Sirem Roger Hollis, se kterým se stýkala i za svého pobytu ve Švýcarsku, a 1947, kdy zemřeli oba její rodiče, kolovaly spekulace, že jej v Ženevě naverbovala pro GRU.

Hollis sice při výsleších popřel, že by ji znal, a Ursula s Beurtonem odmítli vypovídat, ale po zatčení Klause Fuchse 1950 Ursula v 2/1950 i s dětmi uprchla do NDR, kam za ní v 7/1950 přijel Beurton, jenž do roku 1946 sloužil v UK okupační armádě v Německu, a po svém návratu do Británie v roce 1947 opět se svojí manželkou pracoval pro GRU.

V 11/1950 Klaus Fuchs při výslechu identifikoval Ursulu jako svůj kontakt na GRU.

Beurton pracoval v NDR pro tiskovou agenturu ADN, ke konci života dostal Parkinsonovu nemoc a byl slepý, hluchý a nechodící – až do své smrti byl odkázán na svoji o 7 let starší manželku, která 1977 napsala pod cenzurou KGB Paměti.

S manželem Ursuly architektem Hamburgerem si GRU pohrávala jako kočka s myší, za souhlas s rozvodem jej v 12/1939 poslala jako svého agenta do Číny, kde byl jeho nadřízeným bývalý milenec jeho manželky, jenž zařídil, že Hamburgera v Číně na rok zatkli.

Poté jej GRU poslala do Teheránu, kde bylo jasné, že jej zatknou Britové, protože ve svém honduraském pasu měl razítka ze tří UK kolonií, které neodpovídaly lokálním registrům, takže bylo jasné, že mu je tam dala ruská tajná služba - Hamburger byl vyhoštěn a dovezen na ruskou ambasádu, jak si přál, chtěl v Moskvě požádat o politický azyl.

K jeho údivu jej za jeho mnohaletou pomoc po příjezdu v 8/1943 v Moskvě zatkli a obvinili ze spolupráce s US a s Brity z důvodu, že jej tito z vězení propustili. 9 měsíců jej v Ljubljance v noci vyslýchali až do rána ( přes den vězni nesměli spát ), a chtěli, aby se přiznal. Čím více se bránil, tím více rozšiřovali obžalobu o další zločiny.

NKVD vězně mučila mj. tím, že jim zakazovala spát – 24 hodin museli být při světle vzhůru, nedostávali nic k jídlu. Hamburger zhubl o 20 kg, byl psychicky na dně. Přesto se k ničemu nepřiznal.

Nakonec bez soudu dostal 5 let v gulagu dle paragrafu 58 o politických vězních, v rozsudku ale stála tři písmenka „ společensky nebezpečný živel“ , nacistická obdoba „ návrat nežádoucí „ ...

Jeho první gulag byl v Saratově na okraji města, kde drželi německé válečné zajatce – v mrazivých celách. V jedné části gulagu byli v kasárnách ubytováni US důstojníci, kteří v Saratově dohlíželi na stavbu chemičky, která byla Rusům dodána v rámci dohodnuté pomoci ( Rusové v ní poté vyráběli chemické zbraně, a to v blízkosti Saratova, továrny i sklady s jedy byly rozsety po celém SSSR, viz také čas. Reflex z 20.1.20 Daniel Baret : Antrax, mor, neštovice: Záhadné místo, kde Sovětský svaz vyráběl smrtící biologické zbraně - na ostrově Vozrožděnija na Aralském jezeře /Aralsk-7, u hranice Uzbekistánu a Kazachstánu. Až do roku 1991 se zde vyráběly a testovaly vzorky antraxu, moru, neštovic, brucelózy či tularémie ).

Jeden US důstojník věnoval Hamburgerovi obrázkový časopis, spoluvězni jej udali, takže byl obžalován z rozsévání protisovětské propagandy : byl označen za nepřítele státu a dostal 10 let.

V 5/1945 byl převezen do gulagu u kazachstánské Karaganda, kde byly uhelné doly, 1949 byl z kazachšských stepí opět převeden do volžské oblasti, 1950 jej převezli do tábora Solikamsk na řece Kama, v každém gulagu byly i domácí mazlíčci – hladové štěnice. 1951 byl převezen do dřevorubeckého tábora UsolLag, v němž bylo mnoho zajatých Němců. Ženské brigády pracovaly při výkopových pracích v mínus 30.

V letech 1929-1953 měl Stalin v západní části Ruska 476 gulagů, které byly pilířem sovětské ekonomiky ( po smrti Stalina v 3/1953 se Berija označil za vůdce a navrhl propustit všechny vězně, protože 95% z nich nešlo nic dokázat, byl však Chruščovem za souhlasu armády zatčen a popraven, gulagy fungovaly dál. To už dostal Hamburger za svoje tvrzení, že je nevinný, 25 let . 1953 po smrti Stalina byl propuštěn, ale nesměl vycestovat ze země a musel žít ve vnitřním exilu – ve vyhnanství, až 1957 mu povolili odjet do NDR, kde byl jeho pobyt v gulazích přísné tabu - nesměl o nich mluvit ani psát, jeho Paměti vyšly až po jeho smrti.

Takto se Stalin odměnil všem těm, kteří pro Sovětský svaz a bolševickou Stranu nasazovali životy, zatímco Stalin, místo aby bránil vlast, se na své dáče se svými kumpány přejídal kaviárem a opíjel vodkou, a sledoval západní erotické filmy ve společnosti mladičkých dívek, většinou unesených přímo z ulic.

Autor: Andrea Kostlánová | úterý 3.3.2020 21:31 | karma článku: 21.40 | přečteno: 669x

Další články blogera

Andrea Kostlánová

Stalin zničil komunistický protinacistický odboj nejen v Moskvě, ale i v Německu

Kreml neměl v západní Evropě jen profesionální sítě, ale i amatérské, věci zcela oddané, kteří na rozdíl od bolševických zpravodajských profesionálů, z nichž někteří s Gestapem po zatčení spolupracovali, šli na popravu s hlavou

1.4.2020 v 18:10 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 573 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Bez informací od Hitlerových disidentských generálů by Rudá armáda nevyhrála žádnou bitvu

Novinář Rudolf Roessler/1897-1958 CH/ s kontakty na armádní kruhy již z 1.sv.v., byl v 9/1939 kontaktován dvěma generály z nejvyššího vojenského velení Wehrmachtu, kteří za ním přijeli do Švýcarska, kam jako známý antinacista

5.3.2020 v 19:25 | Karma článku: 18.11 | Přečteno: 1072 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Západ v obležení Stalinových vrahů IV, Švýcarsko

Stalinovo ministerstvo státní bezpečnosti / MGB v letech 1945-48 organizovalo vraždy Kremlu nepohodlných lidí v Polsku, v Madˇarsku a v ČSR, mj. vraždu Jana Masaryka, a později procesy s Rajkem a se Slánským.

4.3.2020 v 21:47 | Karma článku: 12.35 | Přečteno: 368 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Václav Fischer

Nikdo nemá zdání

Nikdo z občanů, kdo nebyl delší dobu zaměstnán v některém z našich takzvaných centrálních úřadů, ponejvíce nazývaných ministerstva, nemá ani tušení, co se v takových úřednických mraveništích odehrává.

8.4.2020 v 13:07 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 308 | Diskuse

Miloslav Havelka

Peníze z EU na koronavirus? Kdo nic nemá, nemůže nic ani rozdávat!

Vypadá to spíš, jak velké bonvivánské gesto. Dosud chaotická a nečinná EU nám s velkou slávou posílá miliardy na koronavirus. Možná z nich ale každý příjemce bude muset nechat ještě vyrobit obligátní tabulku PODPOŘENO Z FONDŮ EU

8.4.2020 v 10:52 | Karma článku: 31.05 | Přečteno: 586 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Promořit občany, nebo ne?

Pro větší důvěru naší populace by byla vhodná veřejná diskuse odborníků při zvažování, jakou strategii v boji s koronavirem zvolit: zda víc popustit otěže nákaze nebo naopak více karantény pro nakažené.

8.4.2020 v 10:28 | Karma článku: 6.95 | Přečteno: 276 | Diskuse

Zdeněk Bárta

3-2-1 Start! Promořování začalo....

Tedy uvolnění opatření. Takhle růžově zabalené to zní líp a ještě tomu někdo popletený bude i tleskat. Zatím jediné co jsme dokázali je zpomalení promoření, tedy šíření viru mezi populaci. Nemá smysl si mazat med kolem huby....

8.4.2020 v 8:08 | Karma článku: 17.74 | Přečteno: 557 | Diskuse

Jan Bartoň

Nouzový stav: Teoretici v poslanecké sněmovně

Sledoval jsem jednání poslanecké sněmovny o prodloužení nouzového stavu. Místy to bylo docela zajímavé a napínavé, nicméně výsledek byl znám dlouho předem.

8.4.2020 v 8:00 | Karma článku: 33.13 | Přečteno: 892 | Diskuse
Počet článků 1010 Celková karma 17.25 Průměrná čtenost 1406

Mám doktorát z mezinárodního práva a zahraničněpolitické vztahy jsou mojí vášní. Motto pro můj blog : "Take away that pudding, it has no theme." Winston Churchill

email : kostlannova@email.cz

Najdete na iDNES.cz